in

Atların ‘araba’ olarak kullanılmasına son verilmesi için çağrı

Atların “araba” olarak kullanılarak sömürülmesine son verilmesi için, İspanya’da hayvan hakları grupları çağrıda bulundu.

Hayvan hakları grubu Progreso en Verde, turist arabalarını çekmek için kullanılan atların “sömürülmesine” son vermek için yeni Hayvanları Koruma Yasası’nın çıkarılması çağrısında bulundu.

Progreso en Verde’ye göre, Hayvanları Koruma Yasası, turist taşıma atlarının refahını ve korunmasını kapsamamaktadır.

Majorca Daily Bulletin’in haberine göre; hayvan hakları grupları, at arabasının İspanya’ya kötü bir imaj verdiğini de düşünüyor.

Yaşam hakkına saygılı Guillermo Amengual liderliğindeki parti, gelecekteki Hayvanları Koruma Yasası’nın atların maruz kaldığı “kötü muamele ve sömürüye” son vermesini talep etti.

Guillermo Amengual “Hayvanları Koruma Yasası’nın at arabası istismarına son vermek için sunduğu fırsat boşa harcanmamalı. Halk, 40 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda yüzlerce kilo çekmek zorunda kalan atların sıcak çarpması nedeniyle yere yığıldığını görmeye devam etmek istemiyor” dedi.

“Atlar sömürülür, kötü muamele görür, neredeyse hiç su verilmez ve yetersiz beslenir. Artık gerçeği görmezden gelemeyiz. İşlenmekte olan Hayvanları Koruma Yasası, diğerleri arasında, araba atlarından çok az söz ediyor ve çok az şey, durumlarını iyileştirmek veya sömürü ve kötü muameleyi ortadan kaldırmak için yeterli değil. Barcelona ve Capdepera, hayvanlara açık bir şekilde kötü muamele olduğu için hizmeti çoktan kaldırdı ve Palma gibi diğer şehirler de İspanya’nın imajını zedelediği ve insanları ziyaret etmekten alıkoyduğu için davayı takip etmeli” diye ekledi.

Kediye çarpan sürücü gözyaşlarına boğuldu

Paris’in en ünlü caddesinde koyun defilesi