in

Asiye’yi yaralayan pitbull davasında 4 tutuklu hakkında flaş gelişme!

Gaziantep’te 4 yaşındaki Asiye Ateş’in iki pitbull cinsi köpeğin yaralama olayına ilişkin açılan davada “olası kasıtla yaralama” ve “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçlarından tutuklu yargılanan 4 sanık hakkında tahliye kararı verildi.

Gaziantep’te 4 yaşındaki Asiye Ateş’in iki pitbull cinsi köpeğin yaralaması olayına ilişkin 27. Asliye Ceza Mahkemesinde üçüncü duruşma görüldü. Duruşmaya, tutuklu sanıklar Mustafa Elibol, Süheyla Kurçak, Zeynep Can ile Mustafa Yiğit Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Duruşmada tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları da hazır bulundu.

TANIK VETERİNER HEKİM DİNLENDİ

Görülen duruşmada veteriner hekim M.C.Ç. tanık olarak dinlendi. Veteriner Hekim, 4 yaşındaki Asiye Ateş’e saldıran köpeklere aşıları kendisinin yaptığını söyleyerek köpeklerin birlikte yaşadığı insanların kim olduğunu bilmediğini iddia etti. Tutuklu sanıklar ise önceki duruşmalarda verdikleri savunmalarını tekrar ederek “köpeğin sahibi” olmadıklarını yineledi.

TUTUKLU 4 SANIK TAHLİYE EDİLDİ

Daha sonrasında ise karar aşamasına geçilen duruşma mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliyesine karar verdi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

NE OLMUŞTU ?

Merkez Şahinbey ilçesi Beştepe Mahallesi’ndeki bir sitenin bahçesinde 22 Aralık 2021 tarihinde başıboş gezen 2 pitbull cinsi köpek tarafından yaralanan 4 yaşındaki Asiye Küçük, olayın ardından Gaziantep’te ve ardından da Antalya’da tedavi görürken, yaralanmaya ilişkin gözaltına alınan 6 kişiden 5’i tutuklanmıştı. İki pitbull köpek ise Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ne alınmıştı

Şırnak’ta sürüler yaylalara çıkmaya başladı

Motora sıkışan kedinin kurtarılma görüntüleri kamerada