in

Ankara’dan sonra bir belediye daha mama fabrikası kuruyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sonra Didim Belediyesi de ilçede hayvan maması fabrikası kurulacağını duyurdu.

Can dostumuz ve Didim Belediye Başkanı

Geçtiğimiz haftalarda Ankara Büyükşehir Belediyesi, gıda israfının önüne geçmek ve sokakta yaşayan evsiz hayvanların beslenmesi için Türkiye’de örnek nitelikte bir çalışmaya imza attı.

Ankara Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, üretim fazlası gıda maddelerini geri dönüştürerek Sincan Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurduğu tesiste mama üretmeye başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin imza attığı, sokaktaki hayvanlar için yapılan mama üretme çalışmasından sonra Didim Belediyesi de can dostlarımız için mama fabrikası kuracağını duyurdu.

İlçede bulunan pet shoplarda canlı hayvan satışı yapılmasını ve etkinliklerde havai fişek kullanılmasını yasaklayarak yalnızca Didimliler için değil kentte bulunan hayvanlar içinde kararları hayata geçiren Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın son projesi sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için mama fabrikası.

İlçenin tek hayvan barınağının hemen yanı başında bir mama fabrikası kurmak için çalışmaların başlatıldığını duyuran Başkan Atabay;

“Ortaklaşa bu dünyayı paylaştığımız can dostlarımız, kedilerimiz, köpeklerimiz var. Bizler de sokak canları için Didim Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Onların yemek ihtiyacını karşılamak için bir mama fabrikası kuruyoruz. Hem ihtiyacı olan belediyelere buradan yollayabileceğimiz hem de kendi ürettiğimiz mamalarımızı ilçemizdeki dostlarımıza ulaştıracağımız bir tesis olacak. Böylece yüzde 50’nin üzerinde bir tasarruf sağlanmış olacak ve bu tasarruftan gelen birikim kendi havuzumuza aktarılacak. Birikimlerimizi de başka ihtiyaçlarımızda rahatlıkla kullanabileceğiz. Bu tesis en kısa süre içerisinde kurulacak”

Söke-Milas karayolu yaban hayatını tehdit ediyor

Sağlık sorunlarıyla doğan buzağıyı eve aldılar; biberonla besleyip altını değiştiriyorlar