in

Aksaray’da hayvanlara mama desteği

Aksaray Belediyesi yiyecek bulmakta güçlük çeken sokakta yaşayan evsiz dostlarımız için şehrin çeşitli noktalarına düzenli olarak mama sağlıyor.

Soğuk havaların etkisini göstermesi ve zaman zaman sıcaklığının akşam saatlerinde sıfırın altına düşmesi ile harekete geçen Aksaray Belediyesi, doğal hayatın ve sosyal yaşamın bir parçası olan sokakta yaşayan evsiz hayvanları unutmadı.

Yiyecek bulmakta zorlanan evsiz hayvanların beslenme ihtiyacını karşılamak için şehrin farklı noktalarında yerleştirilen mama ve su kaplarına yem ve mama takviye sayısını artırdı.

CAN DOSTLARIMIZA KARŞI DUYARLI DAVRANIYORUZ

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Can dostlarımıza karşı son derece duyarlı davranıyoruz. Aynı dünyayı ve yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmuyor, onlar için elimizden geleni yapıyoruz.

Kış şartlarının ağır geçtiği şu günlerde bizler bu güzel dostlarımız için besleme noktalarına yiyecek içecek bırakıyoruz ve bu tür çalışmaları önemsiyoruz. Çünkü her canlının yaşam hakkına saygı duymak hepimizin önceliği olmalıdır” dedi.

Aksaray Belediyesi’nden yapılan açıklamada, hayvanların beslenmesi konusunda vatandaşların duyarlı olmaları istendi.

Nesli tükenen hayvanlar mumyalanıyor

Kurtarılan köpekler itfaiye merkezinde oynuyor