in

AK Parti’den yardım mı imaj çalışması mı? ‘Sokaktaki hayvanlara yardım ediyoruz’

Sokaktaki hayvanları barınağa kapatma çalışmaları nedeniyle eleştirilen AK Parti ve ortağı MHP’nin sokaktaki hayvanlara yardım ettiğine dair haberler basına servis edildi.

Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokakta yaşayan evsiz hayvanların yerinin barınaklar olduğunu iddia etti.

Bunun üzerine AK Partili bazı belediyeler sokakta yaşayan evsiz hayvanları toplama çalışması başlattı.

Erdoğan’ın belediyelere, sokak hayvanlarının yerinin barınaklar olduğu yönünde yaptığı açıklama sonrası, sosyal medyada binlerce kişinin desteklediği #SokakHayvanlarıSahipsizDeğildir etiketiyle vatandaşlar tepkilerini gösterdi.

Gündemde ilk sıralardaki yerini uzun süre korudu.

Hayvanları barınaklara kapatma çalışmalarından dolayı tepki gösterilen AK Parti’den  29 Ocak 2022’de “Can dostlarımız bize emanet” açıklaması geldi.

AK Parti, 81 il ve ilçelerde sosyal medyada #BizeEmanet etiketliye çalışmalar başlatıldı.

Barınak gündemi nedeniyle eleştirilen AK Parti’nin kampanyası çerçevesinde partinin il ve ilçe teşkilatları hayvanlara yardım etti. Yapılan yardımlar basına yansıdı.

Öte yandan, aynı günlerde AK Parti’nin ittifak ortağı MHP’den de sokaktaki hayvanlara yardım görüntüleri geldi.

AK Parti ve MHP’nin basında ye alan bazı yardım haberleri şöyle:

DÜZCE BESLENME YARDIMI

AK Partili gençler, kış şartlarında barınak ve yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için Düzce’nin çeşitli bölgelerinde bulunan sokak hayvanlarına barınak bırakarak yiyecek dağıttı.

AK Parti Düzce Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Ahmet Emin Şen şöyle konuştu :

“Bulunduğumuz bölgelerde sorumluluklarımızı her zaman biliyoruz. AK Partili gençler olarak imkanımızın el verdiği şekilde bölgelerimizde bulunan sokak hayvanlarını unutmuyoruz. Düzce genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle yiyecek ve barınak bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımızın yanında olduk. Şehir merkezi ve köylerde bulunan can dostlarınıza yanına giderek barınak ve yiyecek bıraktık. Bizler AK Parti olarak topluma nasıl daha faydalı olabiliriz diye düşünüp bu kapsamda çalışmalar yapıyoruz” dedi.

MHP KUŞADASI’NDA YARDIM YAPTI

Milliyetçi Hareket Partisi Kuşadası İlçe Başkanı Murat İnan, yılın en soğuk günlerinin yaşandığı bu günlerde hafta sonunu sokakta yaşayan evsiz canlara ayırdı. Kuşadası ve çevresinde yaşayan ve yiyecek bulmakta zorlanan sokakta yaşayan evsiz hayvanlara beslenme yardımı yapan İnan, insanların ellerinden geldiğince doğada yaşayan masum canlılara bu dönemde sahip çıkmasını tavsiye etti.

Yemleme çalışmasına katılan MHP Kuşadası İlçe Başkanı Murat İnan:

“Kış mevsimi pek çok canlı için korunmaya en çok ihtiyaç duyduğu mevsimdir. Normal şartlarda Aydın ve çevresinde yılın belli mevsimlerinde hayvanlar tabiatta kendilerini besleyecek yiyeceği bulabilir. Ancak bu kış şartlarında canlıların hayatlarını sürdürmesi çok kolay değil. Bu nedenle dışarıda yaşayan canlara destek vermeye çalışıyoruz. Çünkü bu soğuk ve kış şartlarında bu canların karınlarını doyuracak gıdaya erişmeleri çok zor. Tabiat içerisinde var olan tüm canlıların korunması ile güzel”

ÇORUMDA DA MAMA DESTEĞİ

AK Parti Çorum İl Başkanlığı kış mevsimi ve olumsuz hava şartları sebebiyle yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için doğaya yem bıraktı.

Doğaya yem bırakmanın yanı sıra sokakta yaşayan evsiz hayvanlar içinde beslenme yardımında bulundular.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu yem bırakma çalışmalarında şöyle konuştu:

“Bu soğuk kış günlerinde yaban hayatına bir nebze katkı sunmak için zorlu kış şartlarında yemleme çalışması yaptık. Yaban hayatındaki can dostlarımızın çetin kış şartlarında aç kalmamaları için kurumlarımızda çalışmalar yapıyor. Amacımız, yaban hayvanlarını bir nebze olsun doyurabilmenin yanı sıra hemşehrilerimizde bir farkındalık oluşturarak doğada yalnız olmadığımızı, yaşamını devam ettirmek için beslenmek zorunda olan yaban hayvanlarının da yardımımıza muhtaç olduğunu vurgulamaktır”

12 hayvanı katlettiler 11 bin lira ile kurtuldular

Robot NAO sokaktaki hayvanları besliyor