in

Ağaoğlu’nun 197 kuş türünü tehdit eden projesi: Belediye Başkanı isyan etti

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 197 kuş türünü tehdit eden ‘Suni Cennet’ projesi için Ali Ağaoğlu ve şirketini eleştirdi.

İş insanı Ali Ağaoğlu’nun Bodrum’daki doğal su kaynaklarını tahrip ettiği belirtildi.

Ağaoğlu’nun şirketinin, “Suni Cennet” adını verdiği projeyle doğal su kaynaklarının yolunu değiştirdiği tespit edildi.

Doğal dengeyi bozacak değişikliğin 197 kuş türü üzerinde de olumsuz etkisi olacağı hesaplanıyor.

BELEDİYE BAŞKANINDAN ELEŞTİRİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, 197 kuş türünü tehdit eden proje için Ağaoğlu ve şirketini sosyal medyadan çok sert bir dille eleştirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Twitter ve Instagram hesaplarından Ali Ağaoğlu’nun doğayı talan ettiği projeye ait detayları paylaştı

Aras, projenin 197 kuş türünün yaşadığı sulak alanın yok edeceğini belirtti. Aras ayrıca Ağaoğlu’nun doğal su kaynaklarının yönünü değiştirmekle suçladı.

Konuyu Twitter hesabından gündeme getiren Aras, Instagram hesabından da projenin detaylarına ilişkin bilgileri paylaştı:

“Sayın Ali Ağaoğlu, hatırlarsanız önce Bodrum’da olduğunu söyleyerek tanıttığınız, itirazımız üzerine Milas’ta olduğunu kabul ettiğiniz ‘suni cennet’ projenize karşı sivil toplum örgütlerinin açtığı davalarda mahkeme tarafından tespit edilen bilirkişi heyeti, projenizin; 197 tür kuşun yaşadığı Tuzla sulak alanını yok edeceğini tespit etmekle birlikte, ÇED raporu alabilmek için verdiğiniz “Su kaynaklarını olduğu gibi bırakacağız” taahhüdünüze rağmen, DSİ’den habersiz olarak yaptığınız baraj ve göletleri de tespit etmiş!! Ali Bey, membranlı göletlerle yönünü değiştirdiğiniz derenin akışı kesilen tatlı suyu, sizin şirketler grubunuzun değil, halkın malıdır. Özetle size demek istediğim, biz bu olup bitenleri görmemezlikten gelmeyiz, gelmeyeceğiz.”

Kamyonet trenle çarpıştı, 15 koyun öldü!

‘Tehlikeli Irk Tespiti Komisyonu’nda veteriner hekimden çok emniyet üyesi var!