in

4 yavrusu enkaz altında kalan Prenses ismli köpek günlerdir yavrularının başında bekliyor

Amasya’da ‘Prenses’ isimli kangal cinsi anne köpek, biriken kar nedeniyle çöken seranın altında kalıp hayatını kaybeden yavrularının başından ayrılmadı, ağlamaktan gözü kan çanağına döndü.

Kentte etkili olan yoğun kar yağışı köylerde maddi hasara yol açtı.Karla kaplı seralar çöktü. Kızılca köyünde ‘Prenses’ adlı kangal köpeği ve yavruları çöken seranın enkazında kaldı. 4 yavru hayatını kaybederken aç, susuz kalan anneleri ise başlarında adeta yas tuttu.

Çiftliklerinin güvenliği için bulunan köpeklerinden çoğunu enkazdan kurtardıklarını ancak Prenses ve yavrularına ulaşamadıklarını belirten Hicabi Bağçuvan, “Dört yavrusu hayatını kaybetti. Prenses ise onların başında bekliyor. Gözleri kan kırmızı olmuştu. Çok üzüldük” dedi.

PRENSES’İN EVLAT ACISI
Amasya’da ‘Prenses’ isimli kangal cinsi anne köpek, biriken kar nedeniyle çöken seranın altında kalıp telef olan yavrularının başından ayrılmadı.

SON 40 YILIN EN ÇETİN KIŞI

Yörede son 40 yılın en çetin kışının geçtiğini belirterek ölen köpeklerinin yanı sıra koyunlarının da hayatını kaybettiğini anlatan çoban Müslüm Dağ ise “Bütün seralarımız yıkıldı. Beş koyunumuz hayatını kaybetti. Bir o kadarı da hasta” diye konuştu.

Kısıtlı imkanıyla sokaktaki 20 kediye bakıyor

HAYDİ Polisi, Zigana dağına terk edilen köpekleri besledi