in

10 yaşındaki çocuklar sokakta doğum yapan köpeğe sahip çıktı

Yozgat’ta kar yağışı ve ağır kış şartları altında doğum yapan anne köpek ile 11 yavrusuna, 10 yaşındaki Alperen Atıl ve iki arkadaşı sahip çıktı.

Soğuk kış gününde anne ve yavru köpekleri üşümesin diye onlara sıcak bir yer yapan 10 yaşındaki Alperen ve 2 arkadaşı, biriktirdikleri okul harçlıkları ile anne ve yavru köpekler için fırından ekmek alıp beslemeye başladı.

Araplı Kasabasında yaşayan ilkokul 4.sınıf öğrencisi Alperen Atıl ve iki arkadaşı, 20 gün önce sokakta donmak üzereyken buldukları sokakta yaşayan anne köpeği ve 11 yavrusunu alıp evlerinin kömürlüğüne taşıdı. 

Anne köpek ve yavruları için ilk olarak sıcak bir yer yapan 3 arkadaş, daha sonra biriktirdikleri okul harçlıkları ile fırından ekmek alıp anne ve yavrularını beslemeye başladılar.

10 yaşındaki Alperen Atıl “20 gün önce anne ve yavrularını sokakta donmak üzereyken buldum. Daha sonra onları alıp evimizin kömürlüğüne getirdim. Onları eski battaniye sarıp ısıttım. Daha sonra fırından ekmek alıp karınlarını doyurdum. 20 gündür onlara ben bakıyorum. İnsanların bu soğuk kış günlerinde hayvanlara karşı biraz daha hassas olmalarını isterim” dedi.

İzmit’te örnek proje: Hayvanları barındırana temizlik hizmeti belediyeden

Gaziantep’te 6 günde 120 çatı çöktü, 254 hayvan yaşamını yitirdi