in

Yeni doğan kuzularla 5 yaşındaki Ali ilgileniyor

Erzincan’da yeni doğan kuzular ile 5 yaşındaki Ali arkadaş oldu. Kuzuları biberon ile besleyen, yanından ayrılmayan 5 yaşındaki Ali, onların bakımını küçük elinden geldiğince yapıyor.

Erzincan’ın merkeze bağlı Başpınar köyünde şu sıralar adeta baharın müjdecisi olan kuzular doğmaya başladı. 

Soğuk kış şartlarında kuzuların bakımlarına daha fazla dikkat ettiklerini belirten çiftçiler, zaman zaman geceleri kuzuların sağlığı için başlarında durduklarını söylüyor.

Kuzuların doğmasına daha çok sevinenlerden biride köyde yaşayan 5 yaşındaki Ali Ezel Topal.

Özellikle yeni doğan kuzuları çok sevdiğini belirten minik Ali sevincini, “Kuzuların bakımını yapıyorum. Onları çok seviyorum. Koyunları, kuzularını özledikleri zaman onlar doğarlar. Kuzuları besliyorum” sözleriyle dile getirdi.

Minik Ali’nin çiftçilik yapan dedesi Haydar Topal ise torununun gece gündüz kuzuların yanında olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti:

“Onlarla oynuyor. Gece gündüz her beraberler. Şu anda yeni doğan kuzuları kendi annesi tarafından besleniyor, 1 ay sonra yem vermeye başlayacağız. Lakin bazı kuzular annesinden süt emmiyor. Bunlar için de süt satın alıp biberonla onları besliyoruz. Havalar soğuk, ahırlar soğuk. Bu yüzden daha da dikkatli davranıyoruz”

Jandarma ekipleri, yeni doğan köpekleri koruma altına aldı

20 kedinin barınabileceği kedi evleri üretildi