in

Duyarlı belediyeler kış şartlarında sokakta yaşayan hayvanları unutmadı

Türkiye’ye kar düştü. Yaşam hakkına duyarlı belediyeler, bu zorlu günler için sokaktaki dostlarımız için çalışmalarını hızlandırdı.

Belediyelerin hayvanları beslemesi

Zorlu kış şartları herkes için zor ve yorucu olsa da sokakta yaşayan hayvanlar için çok daha zor. Ülkemizde bazı belediyeler hayvanları kötü şartlarda yaşamaya mecbur bırakırken bazı duyarlı belediyeler ise dostlarımız için çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Türkiye’de karın düştüğü 10 Mart’ta kimi belediyeler hayvanlar için yaptığı çalışmaları hızlandırdı.

İşte o duyarlı belediyelerden bazıları:

KAĞITHANE BELEDİYESİ EKİPLERİ SOKAKTAKİ HAYVANLAR İÇİN SEFERBER OLDU

İstanbul’da beklenen yoğun kar yağışı öncesi Kağıthane Belediyesi ekipleri sokaktaki hayvanlar için besleme çalışmalarını sıklaştırdı.

Sokakta yaşayan dostlarımızın soğuklardan etkilenmemeleri için Kağıthane’de belediye tarafından farklı noktalara kedi ve köpek evleri yerleştirildi. Ayrıca ekipler 150 ayrı noktaya mama ve su bıraktı. Besleme yapan vatandaşlara da sokaklarındaki hayvanları beslemeleri için mamalar dağıtıldı.

ESENYURT’TA SOKAKTA YAŞAYAN HAYVANLAR İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokakta yaşayan hayvanlara mama ulaştırmak için canla başla çalışıyor. Karların arasından sokak hayvanlarına ulaşan ekipler, mama takviyesinde bulunuyor.

Esenyurt Belediyesi, sokak hayvanlarını da unutmadı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri sokakta yaşayan hayvanlara mama ulaştırmak için canla başla çalışıyor.

KOCASİNAN BELEDİYESİ YOĞUN KAR YAĞIŞINDA HAYVANLARI UNUTMADI

 Kayseri Kocasinan Belediyesi, yoğun kar yağışı ve havaların soğuması nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken hayvanları için çalışmalarını sürdürüyor.

Kocasinan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin muhtelif yerlerinde bulunan 84 adet besleme noktasına haftada 5 kez düzenli olarak sokak ve yaban hayvanlarının yiyecek ihtiyacını karşılıyor. Kayseri’de Sokakta yaşayan  hayvanların ve yaban hayvanlarının yaşam şartlarını daha da iyileştirmek adına birbirinden önemli yatırımların hayata geçirildiğini belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, doğadaki tüm canlılara karşı sorumluluklarının olduğunu vurguladı.

Oyuncu Çağlar Ertuğrul’un setteki tüylü dostlarıyla sevimli pozları

Kar yağışında yolları tuzlamak biyoçeşitliliğe zarar veriyor