in

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Kütahya’da kış şartları nedeniyle aç kalan yaban hayvanları ile kuş türleri için karla kaplı alanlara yem ve saman balyaları bırakıldı.

Yaban hayvanları için karla kaplı alanlara yem bırakıldı

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü, kış şartlarında aç kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalan yaban hayvanlarının beslenmesi için doğaya yem bırakıyor.

Özellikle kış aylarında yiyecek sıkıntısı yaşayan yaban hayvanları ve kuş türleri için yem takviyesi yapan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Dumlupınar Orman İşletme Şefliğince yapılan yemleme çalışmalarıyla ağır kış şartlarının sonucunda aç kalan hayvanlara saman ve ot balyaları ile kuru yem dağıtıldı.

Yemleme çalışmalarına, Dumlupınar Kaymakamı Buğra Karadağ, Dumlupınar Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, Dumlupınar Orman İşletme Şefi Yusuf Bulut ve Doğa Koruma Milli Parklar Dumlupınar Şefi Volkan Tanışman katıldı.

Yaban hayvan popülasyonunun da desteklenmiş olduğunu belirten yetkililer, yaşam hakkına saygılı vatandaşların da kış şartlarında en azından sokakta yaşayan evsiz hayvanlara karşı duyarlı olmaları ve bu zorlu koşullarda bir kap su bir kap mama bırakarak onlara destek olmaları istendi.

Soğukta kalan evsiz köpeğe kazak aldı

Oturma grupları hayvanlara ev oluyor