in

Vaşak tarafından yaralanan kedisini kurtarmak için Çameli Belediyesi’nden yardım istedi

Denizli’de yoğun kar yağışı nedeniyle doğada yiyecek bulamayan vaşak ilçe merkezine inerek bir kediyi yaraladı. Kediyi yaralı olarak kurtaran duygusal insanı Bekir Önür, Çameli Belediyesi’ni arayarak yardım istedi.

Olay, Çameli İlçesi Çiğdemli Mahallesi’nde meydana geldi. Yoğun kar yağışının ardından doğada bulunan hayvanlar yiyecek bulmada zorluk yaşarken, kedigiller familyasından orta büyüklükte etçil, omurgalı ve yabani hayvan olarak bilinen vaşak gece yarısı yerleşim alanına indi. Bekir Önür isimli vatandaşın duyusal hayvanı olan 2 yaşındaki Memiş isimli kediye vaşak saldırdı. Kedisinin çok fazla ses çıkardığını duyan Önür, dışarı çıkarak kedisini yaralı olarak kurtardı.

ÇAMELİ BELEDİYESİ EKİPLERİ VE VETERİNERİ SEFERBER OLDU

Çameli Belediyesi’nden yardım istedi. Yaralı kediyi veterinere götüren belediye ekipleri, 2 saatlik operasyon yaptı ve kedi kurtarıldı. Aileden biri olarak gördüğü kedisini çok sevdiğini söyleyen Bekir Önür; “O benim evladımdı, Çameli Belediyesi ekiplerinden ve Başkan Cengiz Arslan’dan Allah razı olsun. Bu kış gününde yaralanan kedimizi veterinere götürerek iyileşmesinde yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Veteriner aynı zamanda mama vermiş, ilaç verdi 1 hafta kullanacağız” dedi.

Çameli Belediyesi ekipleri kar nedeniyle sokakta ve doğada bulunan hayvanların olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için, ilçenin muhtelif kısımlarına mama ve su takviyesi yapmaya devam ediyor.

Yavru köpek donmaktan kurtarıldı

Kısıtlı imkanıyla sokaktaki 20 kediye bakıyor