in

Üsküdar’da site yöneticisi ve eşi kediyi kaçırdı

Ümraniye’de hayvanları besleyen bir site sakini, oturduğu binada baktığı ‘Prenses’ isimli kedinin bina yöneticisi ve eşi tarafından otomobilin bagajına konularak uzaklara bırakıldığını aktardı. Bina yöneticisi ve eşinin kediyi otomobilin bagajına koyarak uzaklara götürdüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Şubat ayının 15’inde Ümraniye’de meydana geldi. İddiaya göre, 5 katlı bir binada yaşayan bir vatandaş sokakta bulduğu kediyi sahiplenerek, evinde beslemeye başladı.

Binada yaşayan vatandaş sokaktan sahiplendiği kediyi zaman zaman özgür bırakarak binanın bahçesinde gezmesini sağladı.

İddiaya göre binada kediden rahatsız olan site yöneticisi ve eşi, kapının önünde bulunan kediyi otomobillerinin bagajına koyarak uzaklara götürüp bıraktı. Sahiplendiği kediden aydır haber alamayan vatandaş, kedisinin hayatından endişe duyuyor.

Vatandaş, kedisinin bulunması için yetkililerden yardım bekliyor.

‘KEDİMİZ UZAKLAŞTIRILIYOR’

Olayla ilgili konuşana mahalle sakini B. E. şöyle konuştu:

“Prenses isimli kedimiz 15 Şubatta ortadan kayboluyor. Görüntülerde gördüğümüz gibi bayağı planlı programlı bir şekilde hayvan alaşağı edilerek karga tulumba bir şekilde araç bagajına koyularak bir yere götürülüyor. Kediyi tanıdığımızda kısırlaştırdığımız, yavrularını sahiplendirdiğimiz prenses isimli kedimiz. Bu olayın özelinde şikayetçi olduk.

Para cezası alınarak bu olayın üstü ört pas edilmemeli. Dolayısıyla çok üzgünüz. Kedimize ne olduğunu bilmiyoruz. Hayatta mı onu da bilmiyoruz. Kedimiz apartmanı kirletiyor gibi komik bir gerekçeyle alıkonuldu. Biz kedimizin nasıl götürüldüyse yeniden getirilmesini istiyoruz. Ümidimiz hala hayatta yaşıyor olması dileğiyle, kedimizi bulalım” konuştu.

Kedinin aracın bagajına konulduğu anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde site yöneticisi otomobilini garajdan çıkarıyor. Eşi ise kapı önündeki kediyi arkasından yakalayarak otomobilin bagajına yüklüyor. Kediyi uzaklaştırmak için otomobil ile hareket ediyorlar.

Canan Kaftancıoğlu’ndan köpek paylaşımı: Gözünde kendimi gördüğüm bir evlat

Serendisine yavrulayan baykuşla dost oldu