in

Süleyman Soylu, Ümit Özdağ için ‘Hayvandan aşağı bir adamdır’ dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir programda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında isim vermeden “Adam yerine koymam. Hayvandan aşağı bir adamdır.” ifadelerini kullandı.

İçişler Bakanı Süleyman Soylu, “hayvandan da aşağı” kelimesini kullanarak, “hayvan” ifadesini bir hakaret unsuru olarak kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’deki göçmenler başta olmak üzere gündemdeki birçok tartışmaya dair TGRT Haber kanalında açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı programda birçok konuya ilişkin açıklamalar yaparken programın ana gündem maddesi göçmenler oldu.

Göçmenler hakkında konuşulurken konu son günlerde göçmenler konusundaki hükümet politikalarını eleştiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Ozdağ’a geldi.

HAYVANDAN AŞAĞI BİR ADAMDIR

Birgün’de yer alan habere göre, Süleyman Soylu katıldığı programda Ümit Özdağ’ın kendisine verdiği yanıtın okunmasına karşı çıkarak Ümit Özdağ hakkında “Adam yerine koymam. Hayvandan aşağı bir adamdır.” dedi.

Süleyman Soylu, göçmenler hakkında yaptığı açıklamada, “Hepimiz buralara geldik bir yerlerden. Nereden geldik? Kim nereden geldi bu coğrafyaya? İstila olacakmış; kim neyi istila yapacak ya…” dedi. Türkiye’de 3 milyon 762 bin Suriyeli göçmen olduğunu söyleyen Soylu, 200 bin 950 Suriyelinin de vatandaşlık aldığını belirtti. Soylu göçmenlerin gönderilip gönderilmeyeceği tartışmasına ilişkin, “İstanbul’da fabrikanda Suriyeli çalıştır, sigorta da yapma. Sonra ‘Bu Suriyeliler ne olacak’ de. Önce iş insanları isyan edecek” yorumunda bulundu. Öte yandan Ümit Özdağ’ın kendisine verdiği yanıtın yayında okunmasına karşı çıkan Soylu, “Adam yerine koymam. Hayvandan aşağı bir adamdır” dedi.

Süleyman Soylu’nun bu sözüne birçok kişi tarafından tepki yağdı.

İsmayıl ve Fatme 10 yıldır aynı okulun girişindeki elektrik direğine yuva kuruyor

Hayvan hakları mücadelesinde önemli karar: Mahkeme, İzmir Barosu’nun katılma talebini kabul etti