in

Sokaktaki köpekler, resmi plakalı kamyonla çöplüğe bırakıldı!

Çorum’un Sungurlu ilçesinden toplandığı iddia edilen çok sayıda köpek, resmi plakalı kamyonla getirildiği kent çöplüğüne bırakıldı.

Çorum’da sokaktaki köpekler, resmi plakalı kamyonla çöplüğe bırakıldı!

Çorum’un İskilip yolu üzerindeki Karapürçek çöplüğüne önceki gün resmi plakalı bir kamyondan Sungurlu ilçesinden toplandığı iddia edilen çok sayıda sokakta yaşayan köpek bırakıldı.

O anlar, yaşam hakkına saygı duyan bir vatandaş tarafından cep telefonu ile kayda alındı. Vatandaşın tepki gösterdiği kamyon şoförü, “Ben emir kuluyum” diyerek hızla bölgeden uzaklaştı.

Görüntüler üzerine harekete geçen Çorum Belediyesi ekipleri Sungurlu ilçesinden geldiği belirlenen resmi plakalı kamyonun kente giriş ve çıkış yaptığı anlara ait görüntüleri basınla paylaştı.

Sözcü’de yer alan habere göre, Belediye yetkilileri sokaktaki köpeklerinin çöplüğe bırakılması ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunmaya hazırlandıklarını söyledi.

‘İŞLEM BAŞLATACAĞIZ’

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, “Belediye olarak kısırlaştırma çalışmalarımız devam etmektedir. Şehrimizde zaman zaman popülasyonların artığını, farklı hayvanların geldiğini, ancak bunların nasıl ne şekil getirilip bırakıldığına dair elimizde bir delilimiz yoktu. Geçen akşam Sungurlu ilçemizden tahsis edilmiş resmi plakalı bir araç ile bir kamyon dolusu hayvan getirildiği görüldü ve popülasyonların artış nedenlerinden birisinin bu olduğunun resmi kayıtlarımıza girmiş bulunmakta. Bununla ilgili resmi işlemlerin başlatılacağını buradan ilan ediyoruz” dedi.

Kinder’den çıkan Salmonella bakterisi nedir, nasıl yayılıyor, bakteri riski olan gıdalar hangileri?

Konya’da ürperten olay: Sürgün edilen 11 köpek açlıktan öldü