in

Otobüste 63 sincap yavrusu bulundu

Bolu’da Jandarmanın denetimi sırasında bir yolcu otobüsündeki bir şahısta “satılmak” üzere kafeslenmiş 63 yavru sincap bulundu. Yavru sincapların alıcı ve satıcıları tespit edilip olağanüstü bir ceza yazıldı.

Bolu’da TEM otoyolu Dörtdivan mevkiinde jandarma ekiplerinin rutin denetim yaptığı sırada ilginç bir olay yaşandı. Bir dinlenme tesisinde yol kontrolü yapan jandarma ekipleri Batman’dan İstanbul’a giden yolcu otobüsünü durdurdu.

Durdurulan otobüsün içinde yapılan aramalar sonucunda iki kafes içerisinde tam 63 yavru sincap bulundu. Jandarma ekipleri yavru sincaplara el koydu.

SİNCAPLAR KAFESLENMİŞTİ

Sincapların “satılmak” üzere kafeslendiği öğrenildikten sonra yavru sincapların gönderici ve alıcıları aranmaya başlandı.

Yapılan araştırmalar sonucunda yavru sincapların İzmit ve Gebze’de bulunan iki kişi tarafından alınacağı tespit edildi. Sincapları gönderecek ve alacak olan 3 kişiye tam 327bin lira para cezası kesildi.

Yolcu otobüsünde bulunan sincap yavruları, Jandarma HAYDİ ekipleri tarafından Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlilerine teslim edildi. Yavruların bakım ve kontrollerinin ardından doğaya bırakılacağı öğrenildi.

9 yaşındaki Bade, yazıcı ile hayvanlar için mama kabı yapıyor

Yıldız Tilbe kedisini boyadı! Sosyal medyada tartışma konusu oldu