in

Okullar tatil oldu yemekler evsiz hayvanlara gitti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, lodos sebebiyle eğitime 1 günlük ara verilen okullarda hazırlanan öğle yemeklerini sokaktaki hayvanlara taşıdı.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri şiddetli fırtına ve lodos sebebiyle eğitime 1 gün ara verilmesinden sonra öğle menüsünde yapılan yemekleri topladı. Yemekhanelerden alınan köfte, patates, pilav gibi yiyecekler ‘hayvan besleme’ alanlarına götürüldü.

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ LODOS SEBEBİYLE EĞİTİME 1 GÜNLÜK ARA VERİLEN OKULLARDA HAZIRLANAN ÖĞLE YEMEKLERİNİ SOKAKTAKİ EVSİZ HAYVANLARA TAŞIDI.

Sokaktaki hayvanlar,öğrenciler için hazırlanan yemeklerle beslendi. Yenikent bölgesinde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi yakınlarında, Karaman bölgesinde ve şehrin bazı noktalarında besleme yapan görevliler, hayvanların sevgi gösterileriyle karşılaştı. Oluşturulan ekip beslemeyi gün boyunca sürdürdü.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Dilsiz canlılarımıza daha iyi bir yaşam alanı sunmak için projeler üretiyoruz. Eğitime 1 günlük ara verilmesi konusunda alınan kararın sonrasında okullarımızla iletişim kurarak, çocuklarımız için çıkarılan öğle menüsünü teslim aldık ve besleme alanlarımıza bıraktık.” ifadeleri kullanıldı.

Okullar tatil oldu yemekler evsiz hayvanlara gitti.

Hersek Lagününde 2 yeni kuş türü tespit edildi

Van Gölü’nde sular çekildi; adacıklar ortaya çıktı