in

Noktalı ,Beyaz,Siyah Faketmez Sonuçta O Bir Kedi , Köpek

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, hayvanları çocuklar anlatsın dedik ve 10 yaşındaki Deniz Özkoparanoğlu ile  6 yaşındaki kardeşi Yağmur  www.ajanimo.com için yazdılar, çizdiler ve de slogan geliştirdiler.  Noktasına virgülüne kadar hiçbir yerine dokunmadık yazının. Onların çocuk yüreğinden akan yazıları aynen paylaşalım istedik.
Yürümeyi başladığı andan itibaren sokakta gördüğü her kediyi, köpeği, kuşu “Canlarımmmmmmm” diye seven Deniz’in henüz evinde insanı olduğu bir hayvanı olmasa da, teyzesinin iki kedisi ve sokaktaki tüm kedi ve köpeklerin çok sevdiği insanlarından biri. Yaşı küçük belki ama hayvanların CAN (YÜREK) olduklarını söyleyen kocaman güzel bir yüreği var. Hayvanların duygularının olduğunun, ağlayabileceklerinin hatta korkabileceklerini söyleyecek kadar onların farkında…

SLOGANI;

HAYVAN DEYİP GEÇMEYİN

GEÇTİĞİNİZ ŞEY BİR NİMET BİR VİCDAN”

Ve hayvanlar hakkındaki düşünceleri ise şöyle:

“Hayvanlarla pozitif enerjinizi kurmanız gerekir. Noktalı ,beyaz,siyah faketmez sonuçta o bir kedi , köpek (hayvan) iyi davranmanız gerekir. Çünkü onlarında duyguları var.Görmezsiniz ama ağlayabilir ,hatta korkabilir. O da bir can. (yürek)”

 

KEDİLER ÇOK İLGİNÇLER  DEĞİL Mİ?

Denizin küçük kardeşi  Yağmur 6 yaşında.  Yağmur ise bir fanzin hazıramış. Kedili karikatürleri seçmiş. Çünkü kedi kuzenleri var onun. Köpekleri de seviyor ama aklı kedilerde ve galiba onları oldukça ilginç buluyorJ Eğlenceli karikatürleriyle hazırladığı fanzinin sonunda ise bir yorumu var tabi ki. Yağmur diyor ki; Kediler çok ilginç değil mi?

Sizce

Deniz’in 6 yaşındaki  kardeşi Yağmur’un hazırladığı fanzin.

ajanimo-23nisan-10

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ajanimo-23nisan-2

ajanimo-23nisan-1

Evcil kediler gibi küçük kediler mırlayabilir ama kükreyemez. Aslanlar gibi kediler ise kükreyebilir ama mırlayamaz.

ajanimo-23nisan-8

Kedilerin işitme duyuları insanlarınkinden çok daha iyidir. Bizim kulağımızın algılayamayacağı sesleri rahatlıkla duyabilirler

ajanimo-23nisan-9

Dünyadaki hiçbir kedinin burnunun üzerindeki deri dokusu bir diğeriyle aynı değildir. Tıpkı insanların parmak izleri gibi!

ajanimo-23nisan-7

Kedilerin gözleri ışığa karşı insanlardan 6 kat duyarlıdır. Bu yüzden geceleri çok az ışık varken bile iyi görebilirler.

ajanimo-23nisan-5

Kediler mükemmel atletlerdir. Durdukları yerden kendi boylarından yaklaşık yedi kat yükseğe zıplayabilirler

ajanimo-23nisan-6

Kedilerle  insanların 10.000 yıldır  birlikte yaşadığı düşünülüyor

ajanimo-23nisan-3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yarısma kolye insta

Wellness Kolyesi Yarışma Kuralları 2

origami ajanimo 1

Çocukları Mutlu Edecek 10 Sevimli Origami Fikri