in

Nesli tükenen arı kuşlarını öldürüp işyerinin çatısına astı

Konya’da nesli tükenmekte olan arı kuşlarını tüfekle vurarak öldüren ve ipe geçirerek iş yerinin çatısına asan kişi polis tarafından ele geçirildi. Yakalanan katile yalnızca 8 Bin 2 TL para cezası kesildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği Ekipleri meskun mahalde kuş avı ihbarı üzerine harekete geçti.

Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan bir iş yerinde yapılan araştırmada, çatı kısmında tüfekle öldürülerek ipe asılı vaziyette 4 adet kuş tespit edildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri ile yapılan incelemede ipte asılı bulunan kuşların koruma altında bulunan ve avlanması yasak olan, halk arasında arı kuşu olarak da bilinen merops apiaster kuş türü olduğu tespit edildi.

4 adet arı kuşu ve iş yerinde ele geçirilen ruhsatsız av tüfeğine ekiplerce el konuldu.

İş yeri sahibi S.D.’ye ruhsatsız av tüfeği bulundurmak, meskun mahalde izinsiz avlanmak ayrıca koruma altındaki türü avlamaktan toplam 8 bin 2 TL idari para cezası uygulandı.

Ayriyetten S.D. isimli şahıs hakkında 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar kanununa muhalefetten adli işlem başlatıldı.

HER ÜÇ KUŞTAN BİRİ GÖÇ YOLUNDA HAYATINI KAYBEDİYOR

Yalı kuşlarının renkli bir akrabası olan renkli arı kuşlarının baharın gelmesi ile birlikte Afrika’dan Avrupa’ya göç ediyor.

Bu kuş türünün göç yollarından birinin Türkiye olduğu açıklanırken ,her üç kuştan birinin göç yolunda hayatını kaybettiği ve nesli tükenmekte olan kuş türünün koruma altına alındığı belirlendi.

Lise öğrencileri okulun çatısına iç organları çıkarılmış köpek balığı astı

İstanbul’da bataklığa saplanan inek ve yavrusunun kurtarılma anları kamerada