in ,

Minik öğrenciler hayvanlara yuva yaptı

Yozgat’ta kreş öğrencileri, soğuk havalarda barınma ve yiyecek bulmakta zorlanan canlılara yuva yaptı ve onlar için yem bıraktı.  

Yozgat Merkez’de kreş öğrencilerine hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla eğitici bir etkinliğe imza atıldı. Minikler, velileri ve eğitmenleri yardımıyla hazırladıkları yuvaları, Yozgat Çamlığı Milli Parkı’nda hayvanların yaşadığı alanlara yerleştirdi. Soğuk havalarda dışarıda yiyecek ve barınma sorunu yaşayan canlıların ihtiyaçları karşılanırken, öğrencilere erken yaşta hayvan sevgisi aşılandı.

”HAYVANLARIN SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE YANINDAYIZ”

 Velilerden Özgür Özer, zorlu hava şartlarında sokakta yaşayan canlıları unutmadıklarını ifade ederek “Çocuklarımızla beraber kediler için barınak yaptık, onları doğaya bıraktık. Daha sonra çocuklarımızla hayvanlara da yem bıraktık. Sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde yanındayız. Onları unutmayacağız” dedi.

TEKRAR BESLEMEYE GELECEKLER

Hayvan beslemenin önemine ve beslemenin devamlı olması gerektiğine vurgu yapan Kübra Köksal ise, “Sokak hayvanlarının bu soğuk kış günlerinde beslenmesi bizim için de, çocuğumuz için de önemli. Biz çok mutluyuz, hayvanlar sıcak yuvalarında olacaklar. Onları unutmayacağız, gelip beslenmelerini de yapacağız” şeklinde konuştu.

Arabanın çarptığı köpek tekerleğe sıkıştı sürücü ağladı

Emekli aylığı ile köpeklere ev kiraladı