in

Manisalı kedi Yeşim animasyon filmi oldu; tüm dünyada milyonlarca kişi izledi

Manisa’da yaşayan hayvanlara olan sevgisiyle bilinen esnaf İkram Korkmazer ile 2019 yılında ölen kedisi Yeşim’in diyalogu, kim olduğu bilinmeyen bir TikTok kullanıcısı tarafından animasyon filmiyle milyonlara ulaştı.

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde hayvanlara olan sevgisiyle tanınan ve “Kedi Yeşim” ile olan diyaloğuyla dünya çapında üne kavuşan esnaf İkram Korkmazer, bir çok ülkeden yaşam hakkına saygı duyan insanların desteği ile sokaktaki hayvanları besliyor.

Esnaf İkram Korkmazer, Katar, ABD, İngiltere, Kuzey İrlanda, Fransa, Almanya ve Türkiye’de bulunan hayvan severlerin maddi desteği ile sokaktaki hayvanlarını beslerken, cep telefonu ile çektiği görüntüleri sosyal medya hesabında yayınlıyor.

Kormazer’in 2019’da ölen kedisi ‘Yeşim’ ile olan videosu, kim olduğu bilinmeyen bir TikTok kullanıcısı tarafından animasyon filmine dönüştürüldü.

TikTok adlı video paylaşım platformunda Qiccce adlı bir kullanıcı, Kedi Yeşim’in Kormazer’den yiyecek istediği anların görüntülerini animasyona dönüştürdü ve hesabında yayınladı.

Video şimdiye kadar 3.4 milyon kişi tarafından izlendi.

BİR ÇOK ÜLKEDEN HAYVANLAR İÇİN DESTEK GELİYOR


2019 yılında ölen “Kedi Yeşim” ile animasyon filmi de yapıldığını belirten İkram Korkmazer, hayvanlara destek olarak gün içerisinde, karnı acıkıp iş yeri önüne gelen 10-12 köpek, 7-8 kedi beslediğini söyledi.

Bir çok ülkeden kendisine destekler geldiğini söyleyen Korkmazer, “Sosyal medya hesabımdan sokak hayvanlarını beslediğim videoları görüyorlar. Bu sefer ‘Bizim de katkımız’ olsun diyenler yemek parası gönderiyorlar. Günde 12 köpek var gelen. 8 kadar da kedi var. Bunların bakım masraflarına destek oluyorlar. Şu an en çok Katar’dan, ABD’den, İngiltere’den Kuzey İrlanda, Fransa, Almanya’dan ve Türkiye’den de 2 kişi destek oluyorlar. Hangi ülkeden olduğunu bilmiyorum ama sokak hayvanlarına baktığım için bir animasyon filmi de hazırlanmış. Çok izlendi” dedi.

Yeni doğan kuzuyu sırt çantasında taşıdı

Hayallerindeki evi kurdular; 30’dan fazla hayvanı evlat edindiler