in

Kuşlar aç kalmasın diye ağaçlara meyve bıraktılar

İlkokul öğrencileri, bölgede yaşayan kuşların aç kalmaması için ağaçlara meyve parçaları bıraktı.


Zonguldak Çaycuma ilçesindeki Yukarıtaşçılı İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri Emrah Demir rehberliğinde kış aylarında besin bulmakta zorlanan kuşlar için sosyal sorumluluk projesi geliştirdi.

Proje kapsamında belirledikleri noktalarda yer alan ağaç dallarına meyve parçaları bırakan öğrenciler, bu meyveler ile kuşların beslenmesine yardımcı oldu.

ZONGULDAK’IN ÇAYCUMA İLÇESİ YUKARITAŞÇILI İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ KIŞIN AÇ KALAN KUŞLAR İÇİN KOLLARI SIVAYARAK PROJELERİ İLE DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORLAR.

Daha önceki senelerde okul bahçesine kedi yuvası da hazırlayan minik öğrenciler, doğadaki hayvanları projeleri ile desteklemeye devam ediyor.

Bundan sonraki süreçte kuşların beslenmelerine yardımcı olmaya devam edeceklerini yuvalarını da bölgedeki ağaçlara asacakları öğrenildi.

Hazırladıkları kedi yuvasına geçen sene bir kedinin doğum yaptığını ifade eden Okul Müdürü Mustafa Aydın, projeleri ile doğal yaşama ve hayvanlara destek olan öğrencilerine doğa ve hayvan sevgisini aktaran Emrah Demir’e teşekkür etti.

Kütahya’da hayvanları zehirlediler

Biberonla beslenen sincap her gün işe gidiyor