in

‘Köpekleri besliyorlar’ diye 3 kişi öldürdü

İzmir’in Bayraklı ilçesinde havlayan köpek nedeniyle çıkan tartışmada aynı aileden 3 kişi katledilmişti. Yaşanan korkunç olayla ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Aile yakınlarının açıklamalarına göre yaşanan olayın sebebinin, sokaktaki köpeklerin beslenmesi olduğu öğrenildi.

İzmir’de dehşet: Sokaktaki köpekleri besliyorlar diye 3 kişiyi katletti!

Olay, dün saat 16.00 sıralarında 7171/1 sokakta Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesi’nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre Ali İhsan K. (62), sokaktaki köpekleri beslediği gerekçesiyle Yahya Köşek (61) ile tartıştı.

Köşek’in sert cevap vermesi üzerine ikilinin arasında kavga çıktı. Bu kavganın ardından dün Ali İhsan K.’ye ait evin önünde tekrar karşılaşan ikili arasında bir tartışma daha yaşandı.

Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine, tabancasına davranan Ali İhsan K., Yahya Köşek, eşi Meryem Köşek ve kızı Funda Güçlü’ye tabancayla ateş etti.

Ağır yaralanan 3 kişi, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulanslarla Ege Üniversitesi Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yaralılar, doktorların müdahalesine rağmen hayatlarını kaybetti. 3 kişinin cansız bedenleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderilirken, polis olayın ardından Ali İhsan K.’yi suç aleti tabancayla yakalayıp, gözaltına aldı.

Olay anı çevredeki bir kişi tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde, Ali İhsan K.’nin elinde tabancayla 3 kişiyi vurduğu ve ailenin diğer üyelerinin ona engel olmak istediği anlar yer aldı.

Sokaktaki hayvanlar yüzünden önceden de tartışma yaşamışlar

Öte yandan cinayetle ilgili yeni bir gelişme daha ortaya çıktı. Aile yakınlarından alınan bilgiye göre cinayet sebebi olan köpeklerin sahipli köpek değil, sokakta yaşayan köpekler olduğu söylendi.

Yahya Köşek ve ailesinin sokaktaki köpeklere yemek verdiği, Ali İhsan K’nin de bu duruma sürekli tepki gösterdiği öne sürüldü.

Aynı köylü oldukları öğrenilen iki ailenin, daha önce de birkaç kez aynı sebepten ötürü tartışma yaşadıkları ve evlerinin arasına branda çektikleri de aktarıldı.

Cenazeler bugün defnedildi

Yahya Köşek, Meryem Köşek ve Funda Güçlü’nün cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından teslim alındı.

Hayatını kaybeden 3 kişi, Bayraklı Bilal-i Habeşi Camii’ne getirildi. Cenazeye Funda Güçlü’nün eşi ve Köşek çiftinin damadı Rıdvan Güçlü, aile fertleri, komşuları ve sevenleri katıldı.

Rıdvan Güçlü, eşinin tabutunun başında gözyaşlarına hakim olamazken güçlükle ayakta durdu. Cenazeler, burada ikindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Doğançay Mezarlığı’na götürüldü.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Köpek ‘Tommy’nin heykeli, hayvan düşmanlarını rahatsız etti!

Böyle güzel insanlar da var, doğum yapan köpek ve yavruları için inşaat durduruldu