in

‘Köpek saldırısı’ açıklaması: Öğrenciler kışkırttı

Pitbull cinsi bir köpeğin okul bahçesine girerek öğrencilere ‘saldırdığına’ yönelik iddiaların ardından okuldan yapılan açıklamada, öğrencilerin köpeği kışkırttığı belirtildi. Açıklamada, köpeğin boğazının kemerle sıkıldığı belirtilirken, bir öğrenci de kemerle köpeğe saldırıldığını aktardı.

Son günlerde ‘köpek saldırdı’ başlığıyla verilen haberlerde artış yaşanıyor. Bu haberlerden biri de önceki gün Kocaeli’den geldi.

Medyada yer alan haberlerde “Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir lisenin bahçesine dalan pitbull cinsi köpek, 5 öğrenciyi ısırarak yaraladı” ifadeleri yer aldı.

Ancak söz konusu olayla ilgili açıklama yapan Okul Aile Birliği Başkanı Osman Çelik, öğrencilerin köpeği kışkırttığını, köpeğin bu yüzden saldırganlaştığını söyledi.

Kocaeli’nin Darıca ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Dr. Zeki Acar Caddesi üzerinde bulunan Aslan Çimento Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki olayla ilgili Okul Aile Birliği Başkanı Osman Çelik, şu açıklamayı yaptı:

“Dün okulumuzda bir köpek saldırısı meydana geldi. Saldırıda 5 öğrencimizde hafif bir yaralanma var. Aşırı bir yaralanma yok Allah’a şükür. 1-2 öğrencimize dikiş atıldı. Onların da sağlık durumları yerinde aileleriyle devamlı haberleşiyoruz. Şuan öğrencilerimizin durumu iyi. Müdürümüz dün bu olaydan sonra hastanedir, emniyettir, ifadeler için kendisi çok koşuşturdu. Müdürümüz öğrencilerimize çok destek oldu sağ olsun. Pitbull okula büyük ihtimal ya yan taraftan girdi ya da duvardan atladı. Okulun bahçesinde o an bir kargaşa oldu. Öğrencilerimiz dışarıdaydı. Hayvan bahçeye gelince öğrencilerimiz biraz da onu kışkırttılar. Hayvanın üzerine su attılar, etrafına toplandılar. Orada idarecilerimiz öğrencilerimizi, ‘Çocuklar dağılın, sınıflarınıza gidin’ diye uyardı. Öğrencilerimiz de dinlemediler. Köpeği sevmeye, onunla oynamaya başladılar. Bir öğrencimiz kemerini çıkarıp hayvanın boğazını sıkmış tutup dışarıya atmak için. O an köpek can havliyle 5 öğrencimize saldırmış”

‘KÖPEĞİN KAFASINA TAHTA İLE VURMUŞLAR’

Olaya tanık olan öğrencilerden Muhammet Yüksel isimli öğrenci de “Köpeğin kafasına tahtayla vurmuşlar. Köpek de sinirlenip öğrencilere saldırdı” diye konuştu. Öğrenci Yüksel, olay anıyla ilgili “Çok korktuk. Kaçtık, yapacak bir şey yok. Köpeğin üzerine gidemeyiz” ifadelerini kullandı.

DARICA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ’NE BAĞLI HAYVAN SAĞLIĞI VE REFAHI EKİBİ, ‘SUÇLU’ İLAN EDİLEN KÖPEĞİ BARINAĞA GÖTÜRDÜ.

‘KÖPEĞİ BARINAĞA GÖTÜRDÜLER’

Olay anında bir öğretmenin elinde beysbol sopasıyla öğrencilere vurmaya çalıştığının asılsız olduğunu aktaran Çelik, “Hocamız o sopayla köpeğe müdahale etmeye çalıştı. Köpeği öğrencilerden uzaklaştırmak, defetmek ve kovalamak amacıyla yapmıştır. Kati suretle hiçbir öğrencimize bir teması yoktur. Olay anından itibaren belediyemize, zabıta ekiplerine, ambulansa, polise anında haber verilmiştir. Zaten köpeği yakalayıp hayvan barınağına götürdüler” diye konuştu.

OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANI OSMAN ÇELİK, ÖĞRENCİLERİN KÖPEĞİ KIŞKIRTTIĞINI SÖYLEDİ.

Öğrenciler evsiz hayvanları fotoğraflarla anlattı

Tehlike altındaki tiftik keçilerinden iyi haber