in

Kimsesiz yazar, sokaktaki hayvanlar için kitaplarına destek bekliyor

Adana’da sokaklarda hayvan dostlarıyla birlikte yaşayan, iki de kitap yazan Taha Tanrıverdi, sokaktaki hayvanlar için kitaplarına destek beklediğini söyledi.


Bir aileye ve bir eve sahip olmayan, 40 yıldan bu yana sokaklarda yaşayan ve hayatını sokaktaki hayvanlar ile paylaşan Tanrıverdi, “Ayrılık Irmağı” adlı şiir kitabının yanı sıra bir köpeğin hikayesini anlattığı “Ben Bir Polis Köpeği Olamadım Anne” isimli kitabıyla da dikkat çekiyor.

Kitaplarının tüm gelirini sokak kedileri ve köpekleri için harcayan, herhangi bir geliri olmadığı için kitaplarının yeni baskısını gerçekleştiremeyen Tanrıverdi, “Ayrılık Irmağı adlı şiir kitabımın yeni baskıyla yeniden Adanalılarla buluşturmak istiyorum. Amacım beraber yaşadığım sokak hayvanlarına daha çok yardımcı olmak. Sanatseverleri, hayvanseverleri destek vermeye çağırıyorum” dedi.

‘HAYVANLA DA SOKAKTA BEN DE SOKAKTAYIM’

Kitapların geliri ile sokak hayvanlarının barınabileceği özel bir yer tahsis etmeye çalışacağını belirten Tanrıverdi, “Hayvanlar da sokaklarda geziyor ben de sokaklardayım. Zaman zaman seyyar satıcılık yapıyorum ancak hayat pahalılığı buna da izin vermiyor. Elime geçen ne varsa sokak hayvanları için kullanıyorum. Duygularını yoğun yaşayan hayvanlara yapılan eziyeti gördükçe içim parçalanıyor. Ben elimden geldiğince sahip çıkıyorum ve duyarlı tüm insanları bu iyilik hareketine destek olmaya çağırıyorum” diye konuştu.

Çileden çıkaran iddia: 40 TL karşılığında çocuklara kedileri toplattı

Belediyenin hayvan otelinde 8 köpek ölü bulundu; inceleme başlatılacak