in

Kimsesiz insan ile farenin dostluğu; ‘Huzur buluyorum’

Sokakta yaşayan kimsesiz Şeref Yeşilbaş ile fare dostluk kurdu. Ekmeğini fare ile paylaştığını söyleyen Yeşilbaş, ‘huzur buluyorum’ dedi.

Şeref Yeşilbaş ekmeği fare ile paylaşıyor.

AYLARDIR SÜREN DOSTLUK

Samsun’da sokaklarda yaşayan Şeref Yeşilbaş, 4-5 aydır kayalıklarda dost olduğu fare ile yarenlik ediyor. Bulduğu ekmeğini bile fare ve yavrularıyla paylaşan Şeref Yeşilbaş, ekonomik durumu olmamasına rağmen son lokmasını bile fareyle paylaşmaktan dolayı huzur duyduğunu söyledi.

FARE İLE EKMEĞİNİ PAYLAŞIYOR

Her gün fareyi beslediğini dile getiren Şeref Yeşilbaş ile farenin dostluğunu gösteren video o anda dere kenarında bulunan bir vatandaş tarafından uzunca bir süre kayıt altına alındı. Videoda fare Şeref Yeşilbaş’ın elinden ekmek alıp yavrularına götürmesi ve Yeşilbaş ile oynaması görünüyor. Yeşilbaş, günde 1 ekmek bile bulsa onu yine fare ile paylaşmaktan huzur bulduğunu ifade etti.

‘YAVRULARINI BESLEDİM’

Fare ile kurduğu dostluğu anlatan Şeref Yeşilbaş, “Yaklaşık 4-5 aydır fare ile arkadaşlık yapıyorum. Güzel bir dostluğumuz oluştu. Çoğu zararlı insanlardan çok daha iyi. Hayvanlara karşı çok duyarlıyım. Allah her şeyi bizim için yaratmış. Başka birinin eliyle fare beslediğini duysam inanmazdım ama kendim besliyorum. Fareyi beslediğim anı da o an şans eseri yanımda duran birisi kayıt altına almış. Fareler çok ürkek hayvanlar. Böyle bir dostluk kurmamız bana da garip geliyor. Günde 3-4 sefer yanıma geliyor. Bu sabah da kendisini ve yavrularını besledim. Gelme saatlerimi ezberlemiş gibi. Burada balık tutuyorum, 5 dakika sonra yanıma geliyor. Farenin 4 tane de yavrusu var. Annesi ile gelince onları da besliyorum. Fareyle dostluğumuzu görenler oluyor. ‘Korkmuyor musun’ diye soruyorlar. Bazen balık tutarken fare sırtıma atlıyor” dedi.

Samsun’da sokakta yaşayan 52 yaşındaki Şeref Yeşilbaş’ın fare ile kurduğu dostluk görenleri şaşırtıyor. Sokakta yatıp kalkan Yeşilbaş, çoğu kez çöpten topladığı ekmeği fare ve yavrularıyla paylaşıyor.

‘ÖYLE HUZUR BULUYORUM’

Zor geçim şartları altında bile fare ile dostluğunun devam ettiğini dile getiren Yeşilbaş, “Zorlu kış şartları geliyor. Kimsem yok. Tek başına yaşayan bir insanım. Yetkililerin beni görmesini istiyorum. Sokakta yaşıyorum. Herkesin kendisini benim yerime koymasını istiyorum. Bazen 1 ekmeğim oluyor onu da fare ile paylaşıyorum. Ben de öyle huzur buluyorum. Kendi ekmeğimi onlarla paylaşıyorum” diye konuştu.

Üniversite çalışanları 15 kediyle aynı ofisi paylaşıyor

Kafe müşterisi karga yemeği masasında yiyor