in

‘Kesmek için almıştım arkadaş olduk’

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Sart Mahallesi’nde evli ve 2 çocuk babası Mustafa Zehir, yaklaşık 4 ay önce “kesmek için” aldığı kazla geçirdiği bir hafta içinde aralarında özel bir bağ oluştu. Çiftçi Zehir, “Kesmek için almıştım arkadaş olduk” dedi.

Manisa Salihli’nin Sart Mahallesi’nde yaşayan çiftçi Mustafa Zehir’in (35) arkadaşından 4 ay önce “kesmek için” aldığı kaz ile arasında özel bir bağ oluştu.

Evde ve dışarıda Zehir’in adeta can yoldaşı olan ve Paşa ismini verdiği kaz, Zehir ailesinin bir bireyi oldu. Paşa isimli erkek kaz, Mustafa Zehir’le birlikte kahvehaneye giriyor, traktörle ve motosikletle gezintiye çıkıyor.

Zehir, traktörü ve motosikleti ile hızlı gittiğinde ise Paşa, bu sefer uçarak takibe devam ediyor.

‘KESMEK İÇİN ALMIŞTIM KAHVEHANEYE BİLE GİDİYOR’

Sart Mahallesi’nde uzun bir dönemden beri hayvancılıkla uğraştığını belirten Zehir, kazı da kesmek için bir arkadaşından aldığını söyledi.

Paşa adını verdiği kaz ile arasında özel bir bağ oluştuğunu belirten Zehir şöyle devam etti:

“Paşa adını verdiğim kazı arkadaşımdan 4 ay önce kesmek için aldım. Getirdim ve 1 hafta dursun dedim, bakalım dedik, arkamdan ayrılmadı. Ben nereye gidersem, ister yürüyerek, ister traktörle, ister motosikletle nereye gidersem peşimden gelmeye başladı.

Her zaman yanımda, sabah, akşam bensiz duramıyor. Paşa ile birlikte tarlaya gidiyorum, dereye gidip yüzüyoruz. Onunla birlikte vakit geçiriyorum. Hayvanlara bakarken bile yanımdan ayrılmıyor. Traktörle ve motorla giderken bana yetişemeyince arkamdan uçuyor.”

‘PAŞAYI KESMEYE KIYAMAM’

“Paşa ile vakit geçiriyorum” diyen Zehir şunları dedi:

“Kahvehaneye gidiyorum, benimle birlikte gidiyor. Beraber çay içiyoruz. Kesmek için almıştım ama ben bunu kesemeyeceğim. Çünkü kesmeye elim varmaz. Kıyamam ben buna. Bunu gördüm mü içim gidiyor. Mahalle de Paşa ile gezerken herkes video çekiyor. Benden ayrılmadığını görenler ise şaşırıyorlar. Paşa Sart Mahallesi’nin sevilen kazı oldu. Herkes onu merakla bakıyor. Yoldan geçenler, otomobilleri ile gidenler dönüp bize bakıyor.”

Anne kedi ve yavruları Hacı Bayram Camii’ne yerleşti

14 Temmuz’dan sonra kedi köpek satılamayacak!