in

Kaz ‘Alvin’ peşinden ayrılmadığı insanıyla mesai arkadaşlığı yapıyor

Ankara’da esnaflık yapan Tamer Yağmur, yavruyken alıp büyüttüğü ve adeta çocuğu gibi sevdiği kazı “Alvin” ile mesai yapıyor.

Kaz 'Alvin' peşinden ayrılmadığı sahibine mesai arkadaşlığı yapıyor

Altındağ’da beyaz eşya ve kombi teknik servisi olan Yağmur, iki yıl önce yavruyken alıp beslediği kaza “Alvin” adını verdi. Yağmur; markete, parka, bankaya veya diğer esnaf komşularına ziyarete giderken “Alvin”i yanından ayırmıyor.

AA’da yer alan habere göre, kazına yeğeninin adını verdiğini belirten Yağmur, şehir dışına bile kazıyla beraber gittiğini, “Alvin”i arabasının kasasında taşıdığını ifade etti.

“Alvin”in, kendisini görmediği zamanlarda sürekli bağırdığını bildiren Yağmur şöyle konuştu;

“Şehir dışına çıktığım zaman ben de onu iş yerindeki güvenlik kamerasından izliyorum. Birbirimizden pek ayrı kalamıyoruz. İş yerinde uyuyor, kasasına yerleştiriyorum, gidiyorum, sabah tekrar işe geldiğimde ilgileniyorum. Bankalara gidiyorum ama içeri sokmuyorum. Parklara gidiyorum, bazen eve kadar yürüyerek gidiyoruz. Komşu esnaflarla bile işim olsa kazımla beraber giderim, her yere kazımla beraber giderim.”

‘BAŞKALARI KEDİ-KÖPEK SEVİYOR SEN NEDEN KAZ SEVİYORSUN?’

Çocukluğundan beri başta kaz ve ördek olmak üzere hayvanları sevdiğini anlatan Yağmur, kendisine zaman zaman “Başkaları kedi köpek seviyor, sen niye bunu seviyorsun?” diye sorduklarını kaydetti.

Yağmur, “Alvin”e yönelik “çok tatlı, çok güzel” tepkileri aldığını aktararak şöyle dedi;

“Ailem de çok seviyor ama ‘Bu bir kaz. Neden kedi-köpekle oynamıyorsun da bununla oynuyorsun?’ diyorlar. Ama ben de bunları seviyorum. Canlı gördüğü her varlıktan beni kıskanıyor.”

Yağmur, bir kazı bu şekilde beslediği için şikâyet edildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Altındağ Belediyesine, kazın doğal ortamda büyümesi gerektiğine dair şikâyette bulunmuş. Belediye zabıtaları gelip benim kazımı buradan götürmem gerektiğini ya da içeri koyup dışarı çıkartmamam gerektiğini söylediler. Herkesin evinde kedisi, köpeği var, kaplumbağası, tavşanı olan bile var. O zaman niye herkes evinde kedi-köpek besliyor? Şimdiye kadar vefayı da dostluğu da hiçbir insandan görmedim ve bu benim en yakın dostum. Ankara’da binada kümes yapsak kabul ederler mi? Ben de iş yerime bir tane kasa koydum, akşama kadar iş yerinde duruyor.”

Sincan’da barınaktaki köpekler açlıktan birbirine saldırdı

Kinder’den çıkan Salmonella bakterisi nedir, nasıl yayılıyor, bakteri riski olan gıdalar hangileri?