in

Karabük’te bir tilki kampa ortak oldu

Karabük’te bir tilki, kamp yapan iki arkadaşın yanına geldi. Kampçı gençler, tilkiyi elleriyle besledi.  

Arkadaşı Ahmet Yanar ile birlikte Safranbolu’ya bağlı Sarıçiçek dağına kamp atan Erdoğan Kovancı, yaktıkları ateş karşısında çaylarını içtikleri sırada bir anda yanlarına tilki geldi. İki arkadaşın şaşkın bakışları altında yanlarına yanaşan ve tilkiyi Kovancı yanında bulunan ekmekle dakikalarca besledi.

“Yeter ki dost canlısı olun, doğa zaten dost”

Yaşanan o anları kayda alan Ahmet Yanar, “Elimizden tilki yemek yiyor. Yanımızda yiyor. Yeter ki dost canlısı olun, doğa zaten dost. Doğada hayvanlar insanlardan çekinmiyor. Bizler hal ve hareketlerimize dikkat edersek candan davranırsak onlar sizden kaçmıyor. Burası bakir bir bölge. Biraz önce ayı gördük. Ormanın derinlikleri çok güzel diyerek” ifadelerde bulundu.

Karabük’te arkadaşı ile birlikte Sarıçiçek dağına kamp atarak piknik yapan yaşam hakkına saygılı vatandaşlar yanlarına gelen Tilki’yi dakikalarca elleriyle beslediler.

Kovancı ise, bir yandan tilki ile özçekim yapıp, bir taraftan da kızartılmış ekmekle tilkiyi besleyerek,   “Doğaya çıkan bazı avcılar da bu tilki kardeşlerimize ateş ediyorlar. Yanımıza gelip bizden yiyecek bekliyor” diyerek duygularını ifade etti.

Manken Gisele Bündchen deniz kaplumbağasını kurtardı

Avrupa Birliği Bursa ördekleri için harekete geçti