in

Jandarma helikopterle yem taşıdı

Bingöl’ün Genç ilçesinde yoğun kar nedeniyle hayvanlarına yem temini yapamayan çiftçinin yardımına jandarma koştu. Jandarma ekipleri, helikopterle yem taşıdı.

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Geyikdere köyünde ikamet eden 300 hayvanı olan Mahşuk Tezel zorlu hava koşulları nedeniyle hayvanlarına yem temini yapamıyordu. Tezel, yoğun kar yağışı ve kar kalınlığı nedeniyle hayvanlarının yemsiz kaldığını yetkili mercilere iletti.

Durumdan haberdar olan Bingöl Valisi Kadir Ekinci’nin talimatı doğrultusunda jandarma ekipleri harekete geçti. Jandarma ekipleri, helikoptere yüklenen bir ton yem ile birlikte yola çıkarak helikopterdeki yemleri çiftçiye ulaştırdı.

KONUYLA İLGİLİ VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Konuyla ilgili Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Bingöl İli Genç İlçesi kırsalında hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın hayvanlarının yolların kapalı olması ve yoğun kış şartları nedeniyle otlamak için araziye çıkamadığı, hayvanların yemlerinin tükendiği bilgisinin alınması üzerine Bingöl Valisi Kadir Ekinci’nin talimatları doğrultusunda Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 1000 kg hayvan yemi havayolu ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldı” ifadelerine yer verildi.

Çekirdek satarak üç köpeğe bakıyor

Nesli tehlikede olan su samuru görüldü