in

İzmit’teki mağazanın iç çamaşırı raflarında bakın ne var!

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde Yürüyüş Yolu mevkiinde faaliyet gösteren Penti Mağazası’nın raflarında klimanın serinliğinde uyuyan kedileri görenler, personelleri takdir etti.

Kocaeli, bir süredir kavurucu sıcakların etkisi altında. Sıcak havalardan insanlar kadar, sokakta yaşan evsiz hayvanlar da bu sıcaklardan olumsuz etkilenebiliyor.

Kızgın asfaltın üzerinde yürümek zorunda kalan sokaktaki canlar, bulduklarında gölgelere çekilerek kavurucu sıcaktan korunmaya çalışıyor. Yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar, esnaflar, sokaktaki canlar için pek çok noktaya mama ve su bırakırken kimi esnafların ise dükkanlarını bu canlara açtığı görülüyor.

İZMİT’TE RAFLARI YİNE KEDİLER DOLDURDU

İzmit’te, kış aylarında soğuktan korunmak için marketlere, reyonlardaki kutulara giren kedileri görmüştük. Bazen personellerin müsaadesiyle, bazen de fark ettirmeden marketlere giren kediler, tebessüm ettiren görüntüler oluşturmuştu.

Benzer bir görüntü ise bu kez kavurucu sıcaklarda İzmit’teki bir iç çamaşırı mağazasından geldi. Penti’nin Yürüyüş Yolu mevkiindeki mağazasına giren iki kedi, klimadan dolayı serinlemiş mağazada rafların üzerine çıkarak rahatça uyudu.

Kedilerin raflar üzerinde uyuduğunu ve personelin ise duyarlılık göstererek müdahale etmediğini gören vatandaş o anları cep telefonu kamerasıyla fotoğrafladı.

Fotoğrafı çeken vatandaş, “Bu bunaltıcı sıcakta bir tas suyu bile kapısının önüne koymaktan aciz insanlar varken, Penti çalışanlarını, bu canlara yaklaşımlarından dolayı kutluyorum. Böyle insanların artması dileğiyle” dedi.

Fotoğraf: Kocaeli Barış Gazetesi

Kaynak: Kocaeli Barış Gazetesi

Konsere gittiler; İrem Derici isim anneleri oldu

Minik Linda, izleyenlere kahkaha attırdı