in

Hakkari’de kan donduran olay: Köpekleri elektrik teliyle bağlayıp ölüme terk ettiler

Hakkari’de iki köpek, boğazından ve ayaklarından elektrik telleriyle bağlanarak ölüme terk edildi. Issız bir alana terk edilen köpeklere ulaşana belediye ekipleri, yaralı hayvanları veteriner hekime götürdü.

Hakkari Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar üzerine kent merkezinden 50 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Van karayolu üzerindeki Akbulut köyüne geçti.

Yoldan uzak bir mesafede, yaklaşık iki metre karın bulunduğu bölgede kara bata çıka köpeklere ulaşmayı başaran belediye ekipleri, hemen mağdur köpeklere müdahalede bulundu.

Hayvanlardan birinin sol arka patisinde elektrik teli ile bağlanma sonucu kangren oluştuğu tespit edildi. Diğer mağdur köpeğin ise elektrik telleriyle boynundan bağlandığı ve yemek borusu ile soluk borusunda yaralanma sebebiyle güçten düştüğü tespit edildi.

TEDAVİ ALTINA ALINDILAR

Hayvanları Akbulut köyünden alıp veteriner kliniğine getiren ekipler, tedavilerini yaptıktan sonra onları burada müşahede altına aldı. Yaralanan köpeklerin bir süre daha gözlem altında tutulacağı belirtildi.

Mağdur köpeklerin ayak ve boyun kısımlarını elektrik telleriyle bağlayan kişi veya kişilerin tespit edilmesi için köyde araştırmaların devam ettiği öğrenildi.

Siyasette benzin fiyatına karşı ‘At polemiği’

12 hayvanı katlettiler 11 bin lira ile kurtuldular