in

Fatih Tezcan izin istedi, sokakta köpek bırakmayacakmış

Sokakta yaşayan köpekleri bu kez de Fatih Tezcan isimli yorumcu hedef aldı; tepkiler gecikmedi.

İktidar yanlısı Fatih Tezcan, Twitter hesabından cumhurbaşkanına seslenerek, sokaklarda köpek bırakmamak için izin istedi. Yaşam hakkı savunucuları Tezcan’ın bu paylaşımına tepkisiz kalmadı.

Daha önce yaptığı Atatürk karşıtı paylaşımlarla adından söz ettiren Fatih Tezcan, sokakta yaşayan köpekleri hedef aldı.

İktidar yanlısı Tezcan, “Sayın Cumhurbaşkanım; köpekler bir yavrumuzu daha öldürdü” diye başladığı mesajında sokakta köpek bırakmamak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan izin istediğini belirtti.

KÖPEK BIRAKMAMAK ÜZERE İZNİNİZİ İSTİYORUZ!

Tezcan, yaptığı paylaşımda sokaklarda köpek bırakmamak üzere izninizi istiyoruz diyerek Cumhurbaşkanına şöyle seslendi:

Sayın Cumhurbaşkanım; Köpekler bir yavrumuzu daha öldürdüler. Anlaşılan bazı belediyeler, Devletimize karşı özerklik ilan ettiler ki, köpek sorunuyla ilgili talimatınızın gereğini yapmıyorlar. Sokaklarda 1 tane bile köpek bırakmamak üzere, MİLLETÇE İZNİNİZİ İSTİYORUZ! @RTErdogan

YAŞAM HAKKINA SAYGI DUYAN VATANDAŞLAR TEPKİSİZ KALMADI

Fatih Tezcan’ın köpekleri hedef alan kışkırtıcı paylaşımlarına yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar tepki gösterdi.

Hayvanları besledikleri için öldürülen insanları neden görmezden geldiklerini soran sosyal medya kullanıcıları Tezcan’a ateş püskürdü:

ATATÜRK’E HAKARETTEN CEZA ALDI

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e olan düşmanlığıyla da bilinen Fatih Tezcan, Atatürk’e yönelik “İngiliz’e hilafeti satan Yahudi” paylaşımı nedeniyle “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçundan 1.5 yıl hapis cezası almıştı.

Mahkeme, Tezcan’ın “sabıkalı geçmişi, tekrar suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşmaması, suça yatkın kişiliği” gibi nedenlerle cezayı ertelemedi. 

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığıyla bilinen Tezcan, 14 Temmuz 2016’da, sosyal medya hesabından yaptığı “‘Araplar bizi sattı’ diyen kardeşim, hadi onlar bir kez İngiliz’e uydu, sen aynı İngiliz’e hilafeti satan Yahudi’ye ‘Ulu Önderim’ diyorsun ya” paylaşımı nedeniyle tepki çekmişti. Tezcan’ın bu paylaşımı yargıya taşınmıştı. Savunma yapan Tezcan, “mesleğinin gazetecilik, yazarlık olduğunu” savunurken paylaşımın kendisine ait olduğunu kabul etti. Tezcan, “kendisinden şikâyetçi olan kişilerin, işlerine gelen kısmı kesip algı oluşturmaya çalıştığını” iddia etti.

TEM’de sürücüler yavru kediyi kurtarmak için seferber oldu

Düzce’de felaket: Selde 195 Bin hayvan öldü