in

Eskişehir’de bir kedinin yakılarak öldürüldüğü belirlendi; ‘Yüreğim o mazlum kediyle yandı’

Eskişehir’de bir kedinin yakılarak öldürüldüğü tespit edildi. İhbar üzerine harekete geçen polisler, katilin bulunması için güvenlik kameraları incelemeye alındı. Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Gülçin Yapıcı, ‘Yüreğim o mazlum kediyle yandı’ ifadeleriyle üzüntüsünü dile getirdi.


Dehşet verici olay, Eskişehirin Odunpazarı ilçesi, 71 Evler Mahallesi’nde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, dün yol kenarındaki boş arazide vatandaşlar, bir kedinin yanmış vaziyetteki cansız bedenini buldu.

Kedinin yanmış cansız bedenini bulan vatandaşlar, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği (HAYDİ) ekiplerine haber verdi.

İhbar üzerine harekete geçen ekipler, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Öldürülen kedi ise Odunpazarı Belediyesi Hayvan Barınağı görevlilerince incelemeye alındıktan sonra gömüldü.

Kedinin, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakıldığı iddia edilirken, Eskişehir Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Av. Gülçin Yapıcı Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

‘yüreğim o mazlum kediyle yandı’

Sorumluların bulunması için gerekli başvuruları yaptıklarını belirten Yapıcı, şu ifadeleri kullandı:
“Gelen ihbarla Eskişehir 71 Evler Mahallesi’nde bir kedinin canice yakıldığının haberini aldık. Ne zaman bu kadar cani olundu. Yüreğim o mazlum kediyle yandı. Kameralardan bakılmasını, görgü tanığı bulunmasını ve bu caninin bir an önce yakalanarak cezalandırılmasını acilen talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

Büyük Mekong Bölgesi’nde 224 yeni tür keşfedildi

Britanyalı kuş annesi: Yavru ispinoz saçımda 84 gün boyunca yuva yaptı