in

Erzincan’da katliam: Şehir çöplüğünde onlarca kedi ve köpeğin cansız bedeni bulundu

Erzincan’da iki gün önce şehir çöplüğüne besleme yapmaya giden vatandaşlar, onlarca kedi ve köpeğin cansız bedeni, torbalara doldurulup gömülmüş halde buldu. Erzincan Belediyesi’nden ‘bilgimiz ve kontrolümüz dışında’ açıklaması geldi. Yaşanan korkunç olayla ilgili yaşam hakkı savunucuları hayvanların nasıl bu hale geldiğine dair tatmin edici bir cevap bekliyor.

Erzincan’da iki gün önce şehir çöplüğüne besleme yapmak için giden vatandaşlar çöplükte siyah torbalara koyularak çukura atılmış onlarca kedi ve köpeğin cansız bedenini buldu.

Olayın görüntüleri büyük yankı uyandırdı. Yaşanan korkunç olayın, hayvanların nasıl bu hale geldiğine dair bir açıklama bekleyen yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar ve aktivistleri harekete geçirdi. Vatandaşlar sosyal medyada, ilgili kurumları ekleyerek ‘Bu nasıl oldu’ diye sordu.

Erzincan’da katliam: Şehir çöplüğünde onlarca kedi ve köpeğin cansız bedeni bulundu

Görüntülerin yayılmasından sonra, Erzincan Belediyesi olaya ilişkin açıklama yaptı.

Konuyla ilgili bir bilgilerinin olmadığını öne süren belediyenin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Sosyal medyada sokak hayvanlarımızın kabul edilmesi mümkün olmayan görüntüleri bizleri derinden üzmüştür. Kurumumuz konu ile ilgili ivedi bir şekilde tahkikat ve araştırma işlemlerine başlamış olup konu bilgi ve kontrolümüz dışında gerçekleşmiş ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Erzincan Belediyesi olarak sokakta ki canlarımızın sağlığı, güvenliği bizler için son derece ehemmiyet taşımaktadır. Kamuoyuna Saygıyla Arz Olunur.” olayın bilgi ve kontrolleri dışında gerçekleştiğini ve gerekli müdahalelerin yapıldığını duyurdu.

Yapılan paylaşımın yorumlara kapatılması ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

PİTBUL’UN KASTEN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİA EDİLİYOR

1 ay öncesinde hayvan barınağında (hapishanesi) görülen ‘Yasaklı Irk’ olarak adlandırılan bir pitbulun cansız bedeninde, öldürülen hayvanların arasındaydı. Yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar pitbulun öldürüldüğünü iddia ediyor.

Yaşanan bu korkunç olaya ilişkin ise henüz daha net bir cevap yetkili kurumlar tarafından bildirilmedi.

Ahşap parçaları hayvanlara yuva oluyor

Eminönü’nde ‘su samuru’ sürprizi