in

Erdoğan’ın gündemi yine barınak: 6 ay sonra yineledi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz aralık ayında yaptığı açıklamalardan sonra evsiz hayvanların barınağa kapatılmasıyla ilgili 6 ay sonra tekrar konuştu. Erdoğan, 81 ile barınak kurulması istediğini yineledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Recep Tayyip Erdoğan, Aralık 2021’de yaptığı açıklamalarla, hayvaların yerinin barınaklar olduğunu öne sürmüştü.

Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda partililerle bir araya geldi.

Toplantının basına açık bölümünün ardından il başkanları ile kapalı toplantıya devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, daha önce evsiz hayvanlar ile ilgili belediye başkanlarına verdiği talimatı yenilediği öğrenildi.

Bu çerçevede Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarına 81 ilde kurulacak barınaklar ve rehabilitasyon merkezleri için çalışmalarını hızlandırmaları isteği de verdi.

Erdoğan, böylece 6 ay önce yapığı açıklamalardan sonra tekrar barınakları gündeme getirdi.

BAKAN KURUM AÇIKLADI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ise parti merkezinden ayrılırken gazetecilerle yaptığı sohbette konuya açıklık getirdi.

Bakan Kurum, Erdoğan’ın evsiz hayvanlarla ilgili talimatlarını yinelediğini söyledi. Bakan Kurum, Erdoğan’ın 81 il ve ilçelerde en az 1 barınak yapılması konusunda talimatı verdiğini belirtti.

Şu an için sokaklarda yaklaşık 8 milyon evsiz hayvanın bulunduğunu söyleyen Murat Kurum, bu hayvanların hepsinin barınaklara sığmayacağını ancak bu merkezlerde rehabilite ve tedavi edilip yaşadıkları bölgelere geri bırakılabileceğini söyledi.

Vicdansızlık markette; hasta köpeğe tekme attı

Ümit Özdağ, Süleyman Soylu’ya dava açtı: Hayvanlara mama alacak