in

Dünyaca ünlü körfezin çamları kuruyor

Mavi yolculuğun önemli noktalarından Gökova Körfezi Akbük koyundaki binlerce kızılçam ağacı kurumaya başladı.

Küresel iklim krizi ve kuraklıktan dünyanın en önemli Mavi Yolculuk rotasında yer alan ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Gökova Körfezi havzasında yer alan çam ağaçları fizyolojik kuraklığın etkisinde kalarak kurumaya başladı.


Son iki yıldır devam eden kuraklıktan etkilenen Akbük koyundaki binlerce kızılçam ağacı yer yer kuramaya başladı. Temmuz ayında başlayan orman yangınlarından etkilenmeyen, Milas ve Marmaris arasında kalan Gökova Körfezindeki Akbük koyunda zengin toprak ortamı bulunmayan kayaç zemin üzerindeki kızılçam ağaçlarının kurumaya başlaması sonrası Muğla Orman Bölge Müdürlüğü harekete geçti.

Yaz aylarında nem oranının yüzde 10’un altına düşmesi, yağış olmaması nedeniyle sudan mahrum kalan kızılçam ağaçlarının kurumaya başlaması üzerine Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri kuruyan ağaçların yanındaki yeşil kızılçam ağaçlarının etkilenmemesi için kesim çalışması yapacak.

MAVİ YOLCULUĞUN EN ÖNEMLİ NOKTALARINDAN GÖKOVA KÖRFEZİ AKBÜK KOYUNDAKİ BİNLERCE KIZILÇAM AĞACI FİZYOLOJİK KURAKLIK NEDENİYLE KURUMAYA BAŞLADI.

Yaralı yaban hayvanları Van’daki rehabilitasyon merkezinde iyileştiriliyor

Beslediği köpek ölü bulunan adamın başından ayrılmadı