in

Diyarbakırlı Şahin kabakları kuşlara yuva yaptı

Diyarbakır’da Şahin Aktaş, izlediği videolardan ilham alarak kabakların içini oydu. Oyduğu kabaklardan kuşlara yuva yaparak içlerine yem koydu.

Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde oturan 23 yaşındaki Şahin Aktaş, oturdukları evlerinin bahçesinde örnek bir çalışmaya imza attı.

Sosyal medyadan sürekli videolar izleyen Şahin Aktaş, kuşların üşümemesi ve beslenebilmesi için fikir araştırıyordu.

Sonra su kabaklarından kuşlar için yuva yapılabileceğini gördü ve bunu gerçekleştirmek istedi.

HER GÜN BAKIMLARINI YAPIYOR

Şahin Aktaş, yaz mevsiminde yetiştirmeye başladığı su kabaklarının içlerini oyarak kuşlar için yuva haline getirdi.

Yuva olarak hazırladığı su kabaklarını ağaçların dallarına asıp içine kuşlar için yem koydu. Her gün kabakların bakımını yapan Aktaş, içlerine düzenli olarak yem koymayı da ihmal etmiyor.

İNSANLARA ÖRNEK OLMAK İSTİYOR

Kuşlar için yaptığı bu yuvalar sayesinde ailesinden ve çevredeki insanlardan takdir gören Aktaş, yaptıklarının insanlara örnek olması için sosyal medya paylaşımını da yapıyor.

AİLESİ OLARAK DESTEKÇİSİYİZ

Ailesi olarak Şahin’in yanında olduklarını söyleyen ağabey İbrahim Aktaş “Şahin internette izlediği videolardan esinlenerek kabakları soğuk kış gecesinde hayvanlar üşümesin diye bir sabah baktığımızda tüm ağaçlara kabakların içini açıp kuşlara yuva olsun diye astığını gördük. Şahin’in bu durumuna bizlerde ailesi olarak destekçisi olduk.” açıklamasında bulundu.

ŞAHİN’LE GURUR DUYUYORUZ

Şahin’le gurur duyduğunu söyleyen İbrahim Aktaş” Şahin hayvanları çok seviyor ve bundan kaynaklı olarak bizlerden habersiz mutfağa girip ekmek ile buğday cebine bırakıp oturduğumuz köyün yoluna, dağlık yerlere gidip hayvanlara yem bırakıyor. Konuşamadığı için hayvanların onu anladığını düşünerek, yerlere gidip hayvanlara yem bırakıyor. Konuşamadığı için hayvanların onu anladığını düşünerek sürekli onlarla yakın olup dertlerini onlara anlatıyor. Biz ailesi olarak Şahin ile gurur duyuyoruz. Sonuna kadar destekçisiyiz ve hayvan sevgisi olduğu için kendisini tebrik ediyorum.” dedi.

Yaralı köpeği kucağında taşıyarak iyileştirdi

Kar bastırdı, koyunlar tek sıra oldu