in

Çoruh nehrine karaca düştü: Yüzerek karaya ulaştı

Çoruh nehri üzerinde bulunan Borçka Baraj Gölüne karaca düştü. Nehre düşen karaca, bölgede bulunan marina çalışanları tarafından karaya yönlendirildi.

Borçka Barajına düşen karaca

Artvin’de Çoruh Nehri üzerine bulunan Borçka Baraj gölüne düşen karaca görüntülendi. Görüntülerde, göl üzerinde tekne turlarıyla hizmet veren İbrikli Marina Sosyal Tesisleri çalışanları suda yüzen karacayı gördü.

Karaya çıkmak için uğraşan fakat başaramayan karacaya yardım etmek için tesis çalışanları ve tekne kaptanları seferber oldu. Marina çalışanları tekne yardımıyla karacaya yön vererek karaya çıkarttı.

Tekneyle karacaya yanaşan ve yön vererek kıyıya çıkmasını sağlayan kaptan Şakir Ataman ve Bülent Demirci, karacayı boğulmaktan kurtarırdı.


Doğanın içinde bir tesis olduklarından yaban hayatı canlılarının bu bölgede sürekli görüldüğünü ifade eden tesis işletme sorumlusu Kamuran Tanıyan, “Barajın diğer tarafında genelde karacanın suda yüzdüğünü görüyorduk ama bu tarafa ilk kez geldiğini gördük. Bizde onu o şekil de suda bırakamazdık. Hayvanlara karşı tüm Karadenizliler gibi bizde ilgiliyiz. Turların düzenlendiği tekne yardımıyla karacanın önünü keserek kıya çıkmasını sağladık. Daha sonra ormana doğru uzaklaştı” dedi.

Üşüyen kediyi hırkasıyla örttü: Hayvanları çok sevmeliyiz

Erken doğan buzağıya evde bakım veriyorlar