in

Boğaziçi Protestolarına kedi desteği

Boğaziçi Üniversitesinde rektörlük binasına sırt dönerek yapılan protestoya bir kedi de katıldı. Görüntüler sosyal medyada ilgi çekti.

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri, ‘kayyum rektör’ protestoları kapsamında rektörlük binasına sırtını dönerek protesto yapıyor. Her gün yapılan protestoya bugün bir kedi de katıldı. Sırtını binaya dönerek protesto yapan bir öğretim üyesinin yanına gelen ve akademisyenin hemen ayaklarının dibinde duran kedi, ‘protestoya kedi de katıldı’ yorumlarına neden oldu.

‘HOCALAR YALNIZ DEĞİLDİR’

Kedinin yer aldığı fotoğraf karesini paylaşana Hüsam Süleymangil “Boğaziçi Üniversitesi’nde direnen hocalar yalnız değiller” diye yazdı. Paylaşılan ‘kedili protesto’ fotoğraflı sosyal medyada ilgi çekerek çokça paylaşım aldı.

OCAKTAN BERİ SÜRÜYOR

Boğaziçi Üniversitesinde öğrenciler ve öğretim üyeleri 4 Ocak’tan bu yana ‘kayyum rektör’ atamasına karşı protesto gösterileri yapıyor. Gösterilerin hedefi olan Rektör Melih Bulu görevden alındı ancak yerine aynı yöntemle, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Prof. Dr. Naci İnci atandı. Siyasi bir hamle olarak değerlendirilen atamalara karşı öğrenciler ve akademisyenler kendi görüşlerinin dikkate alınması istiyor.

Hayvanlar futbol takımlarının simgesi haline nasıl geldi?

İnekler sıcak suda yıkanıyor… Kışa hazırlar