in

Balıkesirli Mahmure Meral hayvanlar için 2 arabasını sattı

Balıkesir’de yaşayan 60 yaşındaki Mahmure Meral, mama ve tedavi masrafları için 2 arabasını sattı. Meral, emekliliğini sokakta yaşayan canlılara ayırıyor.

Balıkesir’de yaşayan Mahmure Meral, 2004’te emekli olduğundan bu yana tüm vaktini besleme noktalarında hayvanlara yardım ederek geçiriyor. Bireysel olarak 15’ten fazla besleme noktasına giden Meral, bu zaman içinde sokaktaki canlılar için emekli ikramiyesinin büyük kısmını ve iki arabasını elden çıkardı.

İki arabasını sattıktan sonra daha düşük model araç aldığını aktaran Meral, satış farkından parayı hayvan refahı için harcadı.

HAYVANLARI TEDAVİ EDİYOR

Meral, hayvanları hem sokakta, hem de evinde tedavi ediyor. Yolda araba çarptığını düşündüğü köpeği veterinere götürdüğünde tecavüze uğradığını öğrenmiş ve şuanda “Leydi” isimli köpeğini koruma altına almış.

Artık yorulduğunu dile getiren 60 yaşında ki Mahmure Meral, “Ekmeğe razıyım yeter ki aç kalmasınlar. Gösteriş için besleme noktalarına gelmesinler. Büyüklerden yardım alsınlar. Besleme noktasına göre mama dağıtımı yapsınlar. Mama yetmiyor. Besleme noktasına 3 paket mamayla gidiyorum yetmiyor, çocuklar aç kalıyor” diyerek gençleri besleme noktasına çağırdı.

‘YENİ GELENLERİ KISIRLAŞTIRACAĞIM’

Belediyeyle beraber toplu kısırlaştırma yaptığını ve şuanda 20’den fazla köpeğin besleme noktasına atıldığını söyleyen Meral, “Çok az kısırlaştırılmamış köpek kalmıştı. Daha yeni 20’den fazla köpek bırakılmış. Barınakta yeni gelenleri de kısırlaştıracağım. Bebek olmaması gerekiyor. Gençlik hastalığından kaybediyoruz onları.” dedi.

Barınakta sadece kısırlaştırma yapıyor ve daha sonra onları besleme noktasına geri bırakıyor. Tedavilerini veteriner kliniğinde yaptırıyor. Bu konuda barınağın yeterli imkanı olmadığını vurgulayan Meral, “Barınak benim için geçici bir yer. Ev değil. Onları orda bırakmıyorum asla. Çöpte yaşasınlar ama barınakta bırakmam” diyerek barınak şartlarının iyi olmadığını dile getirdi.

Balıkesir Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Barınak Müdürü’nün yardımlarıyla kısırlaştırma işlemlerine devam edeceğini söyledi.

Asiye Ateş davasında tahliye edilen sanıklar hakkında tutuklama kararı

76 yaşındaki Zahide Nine, onlarca kediye annelik yapıyor