in

Balık öldüren ağlara martı takıldı

Beyşehir Gölü’nde balık öldürmek için serilen ağa martı takıldı. Suda biraz daha kalsa boğulacak olan martı son anda kurtardı.

Balık ağına takılan martı büyük tehlike atlattı.

Sadece balıklar değil, kuşlar dahil birçok hayvan balıkçı ağlarına takılarak hayatını kaybedebiliyor. Hem balıklar için hem de diğer canlı türleri için balıkçıların kurduğu ağlar büyük sorun teşkil ediyor.

Konya Beyşehir Gölü’nde balık öldürmek için atılan ağlara bir martı katıldı.

Teknesiyle ağların yanına yaklaşan İbrahim Erdoğan, martıyı takıldığı ağ gözlerinden kurtararak ait olduğu doğal yaşam alanına bıraktı.

İbrahim Erdoğan, göle serdiği ağına bir martının takıldığını görmesinin ardından hemen yanına yaklaşarak martıyı kurtardığını belirterek, “Sanırım Büyük Karabaş Martı türünden. Ağlarımıza takılmış. Biz de sağlık durumunu iyi görünce kendisini kurtardıktan sonra özgürlüğüne saldık. Sanırım göl üzerinde uçarken ağlardaki balıkları görünce beslenmek isterken böyle bir durumu yaşamış. Balıkları suya dalarak avlamak isteyen martı gibi su kuşları ve ördekler zaman zaman ağlara takılıp uzun süre suda kalınca ölebiliyorlar. Ama, bu martıyı çok şükür biz yaşam kaybı yaşamadan fark ederek kurtardık. Martının kurtulmasından dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.


Kayalıklar kedilerin yuvası haline geldi

Caniliğin böylesi: Arabasını kedinin üzerine park etti