in

Bahçeye giren araç, evin köpeğinin ölümüne sebep oldu

Adana’da 2 yıl önce bir köpek, kaldığı evin bahçesine düşen otomobilin altında kalmaktan son anda kurtulmuştu. Bu kez bahçeye uçan araç, evin köpeğinin ölümüne sebep oldu

Bahçeye giren araç, evin köpeğinin ölümüne sebep oldu

Merkez Seyhan ilçesi Yenibaraj Mahallesi’nde meydana gelen kazada, Metin T.’nin (60) kullandığı otomobil yolun 3 metre altında bulunan evin bahçesine düştü.

Yan yatan otomobilin sürücüsü, ev sahipleri Ahmet Dönmez ve diğer kişiler tarafından otomobilden çıkartılıp Seyhan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kazada otomobil doberman cinsi köpeğin kulübesinin üzerine düştüğü için köpek vefat etti.

Ev sahibi Ahmet Dönmez, evleri hemen virajın alt tarafında olduğu için sürekli kaza olduğunu ve birçok kez bahçeye araç uçtuğunu belirterek, “Bu gece de bir ses duyup dışarı çıktık. Bir otomobil bahçedeki köpeğimizin kulübesinin üzerine düşmüştü. Biz hemen yardıma koştuk.

Kaza sonrası yıkılan kulübe

‘KÖPEĞİNİZ KAÇ KURUŞ, ÖDERİZ’

Sürücüyü çıkarmaya çalışırken köpeğimi merak ettim. Sürücünün bize ‘Köpeğiniz kaç kuruş, öderiz’ demesi çok zoruma gitti. Buradaki hayvan severler de sürücüye saldırmak istedi. Benim köpeğim sonuçta bu kazada öldü. Ben sürücüden şikayetçiyim” dedi.

Aynı evin bahçesine 1 Nisan 2020’de de virajı alamayan bir otomobilin düştüğü ve kazada doberman cinsi köpeğin son anda ölmekten kurtulduğu öğrenildi.

Viraja hızlı giren sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybedince aydınlatma direğine çarpıp, sonra da bahçeye düştüğü görüldü. Bahçedeki başka bir köpek ise aydınlatma direğinin bir parçasının altında kalmaktan son anda kurtuldu. Bu arada otomobilin aydınlatma direğine çarpmasıyla yön değiştirdiği, aksi takdirde eve çarpacağı öğrenildi.

Organları yer değiştiren Kedi Kandil yaşama tutundu

Hamile köpeği katletti, ölüsünü traktörle sürükledi