in

Avukatlar sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için besleme etkinliği düzenledi

Yaşam hakkına saygı duyan Zonguldak Barosu avukatları sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için besleme etkinliği düzenledi.

Soğuk kış aylarında sokakta yaşayan evsiz hayvanlar yiyecek bulmakta sıkıntı çekiyor. Bu zorlu günlerde yaşam hakkına saygı duyan avukatlar bir araya gelerek, sokakta yaşayan hayvanlar için besleme etkinliği düzenledi.

Etkinlik, Zonguldak Barosu Başkanlığı Hayvan Hakları Komisyonu’nda yer alan avukatlar tarafından organize edildi. Zonguldak Adliyesi önünde başlayan etkinlik Türkiye geneli yapılan etkinlikle eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Avukatlar sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için besleme etkinliği düzenledi


Adliye önünde başlayan etkinlik il merkezinde devam etti. Etkinliğe ilişkin yapılan açıklamada, “Zonguldak Barosu hayvan hakları komisyonumuz tarafından her zaman barınaklarda hayvanların yaşam şartlarını takip ettik, etmeye devam ediyoruz. Bugün ise tüm barolar tarafından eş zamanlı olarak sokak hayvanlarını besleme etkinliği gerçekleştirdik. Şehrimizin birçok yerinde beslenme ihtiyacı olan sevimli dostlarımızı besledik, onlarla ilgilendik. Hayvan hakları komisyonumuz minik sevimli dostlarımızı her zaman takip edecek ve haklarını savunmaya devam edecektir. İhtiyaçlarının tespit edilmesinde ve yaşam şartlarında ihlaller olması halinde ilgili birimlere şikayet ve taleplerimizi iletmeye devam edeceğiz. Hayvan hakları komisyonumuz bu konularda farkındalık yaratmak için etkinliklerine her zaman devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Nesli tehlike altında olan yaban keçilerine katırların yardımıyla ot taşındı

Suriyeli sığınmacı çadırını anne köpek ve yavruları ile paylaştı