in

Araştırma: Vegan beslenmek köpekler için daha sağlıklı

Köpekler için besleyici vegan diyetlerin geleneksel temelli beslenme şekillerine oranla daha sağlıklı olduğu ortaya çıktı

Araştırmacılar, geleneksel yöntemlerle beslenen köpeklerin çiğ et yiyen veya vegan beslenen köpeklere göre daha az sağlıklı olduğunu belirledi.

Bulguları PLoS ONE dergisinde yayımlanan araştırma kapsamında, sahipleri tarafından doldurulan anketlerle 2 bin 500’den fazla köpeğin beslenmesi ve sağlığı bir yıl boyunca takip edildi.

Araştırmada, çiğ etle ya da vegan beslenen köpeklerin veterinere götürülme olasılıklarının daha düşük olduğu belirtildi.

İndependent’ın haberine göre araştırmanın yazarları, “2 bin 536 köpek üzerinde yaptığımız, vegan veya et temelli diyetlerle beslenen köpeklerin sağlık sonuçlarını karşılaştıran araştırmanın, bugüne kadar yayımlanan en büyük çalışma olduğuna inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Araştırmanın, köpekler için en sağlıklı ve en az tehlikeli diyet seçeneklerinin, beslenme açısından sağlıklı vegan diyetleri olduğunu ortaya çıkardığı bildirildi.

Edirne’de karınca yuvası korumaya alındı

Dondurucusundan 183 hayvan çıktı!