in

‘Arapça süt’ tepki topladı: Eker siteden kaldırıldı

Süt üretimi ve tüketimi Türkiye’de hayvan refahı açısından değil; ambalaj üzerindeki Arapça yazı nedeniyle tartışılmaya başlandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Eker, gündem olan ürününü internet sitesinden kaldırdı.

Bir vatandaşın benzin istasyonunda satılan Eker marka süt ürününün ambalajında Arapça kullanımını paylaşması üzerine sosyal medya da büyük tepki oluştu.

Ankara’da göçmenlerin yoğun yaşadığı bir bölge olan Ostim bölgesindeki bir benzin istasyonunda paylaşılan bir görsel tüm Türkiye’de gündem oldu.

Bir vatandaşın Twitter’da paylaştığı bir görselde Eker marka sütün ambalajının üzerinde Arapça yazı kullanımı sosyal medyada büyük tepki topladı. Ayrıca süt kutusundaki “Besin değerleri” kısmının da hem Türkçe hem de Arapça yazılması dikkat çekti.

Vatandaşlar, Bursa’da bir çiftlikte üretilen ve Türk menşeili bir firmanın ürünü olan ürünün ambalajındaki Arapça yazısına sitem etmekle kalmadı; firmayı boykot edeceğini söyledi.

EKER, KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Eker, süt kutusunda Arapça ifadelerin yer almasına sosyal medyada gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı. Firmadan yapılan açıklamada “Merhaba, Söz konusu ürün Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinde de satıldığından ön yüzünde tamamen Türkçe, arka yüzünde farklı dillerde ürün bilgileri yer almaktadır” denildi.

EKER, TARTIŞMA KONUSU OLAN ÜRÜNÜ SİTESİNDEN KALDIRDI

Eker, sosyal medyada tartışma konusu olan ürününün satışını internet sitesinden de gerçekleştiriyordu.

Ancak tepkilerin büyümesi üzerine Eker firması tartışma konusu olan ürününün satışını internet sitesinden kaldırdı.

Şeyma Subaşı: Eşyaları sokak hayvanları yararına satışa çıkardım!

Yaralı keçiyi 2 kilometre taşıdı