in

APE NFT Nedir, Nasıl Alınır?

NFT dünyasının popüler unsurlarından biri haline gelen APE NFT nedir? Ardından gelişen APECOİN nedir? Nasıl alınır? Gelin birlikte inceleyelim.

NFT dünyası her gün hatta dakika olarak gelişimini sağlıyor. Bu gelişmelerle yeni kavramlar doğuyor fakat bu kavramlar daha sonra bilinmeye başlıyor. İşte bu şekilde oluşan kavramlardan biri ise APENFT, gün geçtikçe merak konusu haline gelmişti. Şimdi bakalım APE NFT nedir?

APE NFT, sektördeki fırsatları karşılamak ve sıkıntılı noktaları ele almak için 29 Mart 2021’de Singapur’da resmi olarak tescillenmiştir.

APE NFT’in temel faaliyetleri arasında şunlar yer almaktadır: en iyi NFT platformlarına ve sanat eserlerine yatırım yapmak, önde gelen NFT sanatçılarını birinci sınıf sanatçılar ile NFT dünyası arasında bir köprü kurmak, galerilere sponsor olmak, sanat sergileri veya yayınları düzenlemek, sanat yaratımını ve eleştirisini desteklemek. Ayrıca bu desteklemelerle birlikte belli başlı ödüller düzenlemek; sanat koleksiyonları oluşturmak gibi.

APE NFT

APE NFT için ayrılan fon mevcuttur. Bu fon APE NFT’nin gelişmesi için ayrılmıştır.

APE NFT fonu, blok zinciri teknolojisini NFT dünyasına uygulayarak blok zincirin kullanım durumlarını genişletmiştir.

Fon, temel varlık olarak iyi bilinen geleneksel ve NFT sanat eserlerini satın alır ve NFT ticaret standardını iyileştirmek için çalışmaktadır. Endüstrinin sağlıklı gelişimini yöneten politikaların yayınlanmasında devlet kurumlarına, üniversitelere, avukatlara ve endüstri seçkinlerine destek sağlar.

Şu anda blockchain endüstrisinde değer değişimi, iş birliği ve kayıt tutma olmak üzere üç ana kullanım durumu vardır. Benzersiz NFT, kullanım durumlarının üçüne de uyar. Bu sadece blok zinciri endüstrisinde sıcak bir trend değil, aynı zamanda sektörde devrim yaratması ve onu bir sonraki seviyeye taşıması muhtemel kritik bir unsurdur.

Bir blok zinciri kuruluşu olarak APE NFT, blok zincirini çeşitli kullanım durumlarına dahil etmek amacıyla teknoloji, pazar, endüstri ve politika araştırmalarındaki güçlü yönlerinden yararlanarak sanat eserlerine yatırım yapacak ve geleneksel ve dijital sanatı teşvik edecektir.

APECOİN NEDİR?

Her alana yayılan NFT hayvanlara da yayılıyor. Hayvan amblemi olan birimler ya da adı bir hayvandan gelen zincirler oluşturuluyor. Bu zincirlerden en ünlüsü Bored Ape Yacht Club.

Bored Ape Yacht Club ve onunla ilişkili alt NFT koleksiyonları, 2021’in tartışmasız en sıcak konularından biriydi. Bored Ape Yacht Club NFT’lerine yönelik ilgi, 2022 yılında da artarak devam edecek gibi görünüyor.

BAYC ekibinin birkaç ay önce üstü kapalı olarak duyurduğu, ekosisteme güç sağlayacak yerel kripto para birimi APE, 16 Mart’ta resmen duyuruldu.

17 martta ise birçok alım satım platformunda ise aktif hale geldi.

Kısaca APE Coin, BAYC ekosisteminin yerel kripto para birimi. ApeCoin (APE) topluluk tarafından yönetilmesi gereken çeşitli girişimler için merkezi olmayan protokol katmanı olacak şekilde tasarlandı.

APECOİN NASIL ALINIR?

APECOİN satın almak için bir kripto para borsasına kayıt açmanız ve kayıt açtıktan sonra kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir.

Kripto para alım satım yapan sitelere doğrudan kayıt olmanız gerekecektir. Söz konusu sitelere veya sitelerden birine  kayıt olduktan sonra yapılacak ilk işlem ise kimlik doğrulaması olacaktır. Bu işlem içinde nüfus cüzdanınızın ön arka yüzünü sisteme (siteye) yüklenmesi gerekmektedir. Bunun için kimi borsalar ise selfie istemektedir.  Borsalarda açılacak kayıttan sonra APECOİN alım işlemlerine başlayabilirsiniz.

APECOİN; gate.io.  gibi borsalardan satın alınabiliyor.

Bunun yanı sıra CoinTiger, Huobi Global, KuCoin,ZT gibi borsaların da APECOİN ile işlem yapmaya izin verdiği biliniyor.

Denizli’de yağmur duası için hayvanları öldürecekler!

Süleyman Soylu, Ümit Özdağ için ‘hayvan izleme aracı’ bekletti