in

Ahmetli Belediyesi personeli köpeği yerde sürükledi: Emri uyguladık

Manisa’da, Ahmetli Belediyesi personelinin sokakta yaşayan köpeği yerde sürükleyerek belediye aracına bindirdi. Köpeğe yapılan eziyet kameralara yansıyınca büyük tepki oluştu. Köpeğe eziyet eden personel, “Emri uyguladık” dedi.


Manisa’da AK Partili Ahmetli Belediyesi’ne bağlı zabıta ekiplerinin, uyuşturucu silah ile bayıltılmaya çalıştıkları sokaktaki köpeğe yaptığı eziyet vatandaşların cep telefonlarının kameralarına yansıdı.

Yarı baygın halde sokakta iple sürüklenen köpeğin metrelerce yerde sürüklenmesi büyük tepkiye neden oldu.

Ahmetli Belediyesi’nde görevli zabıta ekiplerinin, birkaç kişiye saldırdığı iddia edilen sokakta yaşayan köpeği almaya çalışırken yaşattığı eziyetin görüntüleri yaşam hakkına saygı duyan vatandaş tarafından an ve an görüntülendi.

Vatandaş tarafından çekilen görüntülerde zabıta ekiplerinden bir kişi elindeki uyuşturucu tabanca ile köpeği bayıltmaya çalıştı.

Yarı baygın halde yere yığılan köpek daha sonra bir belediye işçisi tarafından boğazına geçirilen iple zabıta ekipleriyle birlikte dakikalarca sokak ortasında sürüklenerek götürülmeye çalışıldı.

Belediye ekipleri, yolda sürüklenen köpeğin yarı baygın haldeki çırpınışlarına da aldırış etmedi.

‘Biz aldığımız emri uyguladık’

Görüntüleri an ve an kaydeden yaşam hakkına saygı duyan vatandaş, “Elinizdeki ney. Bununla mı uyuşturdunuz” sorusuna zabıta ekibi, “Biz buraya aldığımız emri uygulamaya geldik. Amirim emir veriyor” şeklinde cevap verdi.

Zabıta ekibi ayrıca, sokakta yaşayan köpeğin birkaç kişiye saldırdığına yönelik gelen şikayetler üzerine alındığını iddia ederken Ahmetli Belediyesinin ise konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Akrep Nalan’ın köpeği, son anında onu yalnız bırakmadı

Kedi yuvasını yıkanın ‘yuvası yıkılsın’ uyarısı