in

Afyon’da hayvanları zehirlediler

Afyon’da; Zehirlendiği tespit edilen 15 hayvan hayatını kaybetti. Zehirlenen hayvanlar arasında kedi, horuz, köpek ve horoz var.

Afyonkarahisar’da hayvan katliamı yapıldı. Zehirli yiyeceklerle öldürüldüler.

Korkunç olay, Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine bağlı Akkonak köyünde meydana geldi. Dün akşam gerçekleşen olayda İskender Öztürk, hamile olan köpeğini evinin önünde ölü halde buldu. Öztürk, olayı belediye ekiplerine iletti. Olaydan birkaç saat sonra başka hayvanların da öldürüldüğü haberleri gelmeye başladı.

Olayda 5 köpek, 2 kedi, horoz ve tavuklarında bulunduğu çok sayıda hayvanın öldürülmesi üzerine Çay İlçe Jandarma Komutanlığı ile Çay İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Bölgeye gelen ekipler yaptıkları incelemelerin ardından hayvanların zehirlenerek öldürüldüğünü belirledi. Hayvanların çöp konteynırları kenarlarına bırakılan yiyecekler ile zehirlendikleri tespit edildi. Olay sonrası Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri hayvanların nasıl zehirlendiklerinin belirlenmesi için çeşitli numuneler alırken, olayla ilgili başlatılan inceleme ise sürüyor.

HAYVANLAR YER YEMEZ ZEHİRLENMİŞ

Olayla ilgili Öztürk, olay karşısında hem şaşırdıklarını hem de korktuklarını dile getirdi. Öztürk, “Önce hamile köpeğim kapının önünde ölü bulundu. Yetkilileri aradım yardım istedim. Diğer köpeğim ise öğleden sonra öldürüldü. Köyün 5 bölgesinde sokak hayvanlarının da can verişine şahit oldum. Çöp konteynırları yanına konulan yiyecekler ile zehirlenmişler. Zehir öyle bir etkili ki hayvanlar yer yemez zehirlenmiş” dedi.
Olayla ilgili incelemeler sürüyor.

Sakarya’da ‘otomatik suluk’ sistemi

Kurt sürüsü köye indi