in

Acıkan kedi patilerini birleştirerek yemek istiyor

Artvin’de esnafın gözdesi olan Rıfkı isimli bir kedi, acıktığını belli etmek için iki ayağı üzerine kalkıp patilerini birleştirerek esnaftan yiyecek istiyor.

Artvin’in Borçka ilçesinde esnaflar tarafından bakılan kedi, her acıktığında aynı pide salonuna giderek esnaftan yemek istiyor.

Onu besleyen esnaf, kedinin dükkanın önüne gelerek iki ayağı üzerine kalkarak patilerini birleştirdiğini görünce acıktığını anlayıp ona yemek veriyorlar.

Cadde yakınlarında gezinerek her acıktığında yeniden dükkanların önüne gelerek aynı hareketle yemek isteyen kedi esnafın neşe kaynağı oldu. Rıfkı adı verilen kedinin bu hareketini görenler kameralarına sarılıp onu videoya kaydediyorlar.

İlgi odağı olan Rıfkı, sokaktan geçen birçok insanlar tarafından da seviliyor.

EVİMİZİN VE İŞYERİMİZİN KIZI OLDU

Cadde üzerinde restoran işleten Erol Atesert, “Yavru iken sucuk alıp yedirirdim, bir süre kapıdan ayrılmazdı. Biz de Rıfkı ismini taktık. Meğer dişiymiş fark edemedik, ismini de bir daha değiştirmedik. Benimde kızım olmadığı için evimizin ve iş yerimizin kızı oldu. Uzun zamandır patileriyle yiyecek istiyor. İlk anlamadım ama daha sonra her yaptığında yiyecek verince alıştık. Görenler çok şaşırıyor, video çekip sosyal medya hesaplarında kullanıyorlar. Hayvanları sevmek lazım. Terk edilen hayvanlara çok üzülüyorum, onların da bir canı var.” açıklamasında bulundu.

Aksaray’da jandarma ekipleri hayvanları unutmadı

Donmak üzere olan eşeklere sahip çıkan genç: Hayvanlar için ahır yapılsın